#8389 - QA Automation Engineer

Descriere

Grupul Qualitest caută un inginer QA care dorește să se alăture echipei noastre din București ca parte a centrului nostru de dezvoltare pentru unul dintre clienții noștri. Clientul nostru creează acum o nouă soluție de produs Cyber ​​Intelligence și Cyber ​​Security.

Acest job ar putea fi pentru tine dacă

  • Sunteți în căutarea unui potențial de creștere în cadrul unei organizații
  • Îți place să lucrezi cu o echipă și să experimentezi o cultură „familie”.
  • Sunteți în căutarea unei organizații care să ofere o pregătire aprofundată în materie de recrutare
  • Vrei să lucrezi într-o companie cu culturi dinamice și diverse, medii orientate spre echipă și să înveți cum să lucrezi în cadrul strategiilor și obiectivelor echipei
  • Veți lucra la un cadru de automatizare existent care se concentrează pe testarea web (Java + Selenium) folosind metodologii Agile pentru a permite implementarea continuă

responsabilitati principale

  • Scrieți și executați teste automate (Java + Selenium)
  • Monitorizați și depanați testele automate de sens și regresie
  • Deschideți, urmăriți, retestați și închideți defecte
  • Colaborați cu colegii de echipă local și de la distanță

Cerințe

  • Java de bază (6+ luni experiență - proiecte de muncă/personale/școlare)
  • Testare funcțională manuală (6+ luni experiență - proiecte de muncă/personale/școlare)

E plăcut să ai abilități

  • Basic Selenium (6+ luni experiență - proiecte de muncă/personale/școlare)
  • Basic Git (6+ luni experiență - proiecte de muncă/personale/școlare)
  • Jira de bază, Metodologii Agile

Beneficii

  • Abonament sanitar privat + pachet spitalizare
  • Abonament stomatologic privat
  • Abonament la sala de sport
  • Bookster
  • Vouchere/bonusuri pentru evenimente speciale (ziua de naștere, Crăciun, Paște etc.)
  • Tichete de masa de 30 lei/zi lucratoare (valoare legala)
  • Abilitatea de a lucra cu o companie globală și de a se scufunda într-o varietate de proiecte internaționale cu culturi diferite în industria IT
  • Acces la tehnologii de ultimă oră și de ultimă oră, actuale cu evoluția cotidiană a tehnologiilor
  • Oportunități de dezvoltare cu acces gratuit la peste 3000 de cursuri de formare și sprijin de mentorat de la egal la egal
  • Rambursarea transportului public

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Qualitest pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Qualitest pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Qualitest locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?