A/p accountant

Este responsabil pentru urmarirea acuratetii facturilor de achizitii si pentru respectarea termenelor de plata catre furnizori.

Principalele responsabilitati:

  • Verifica acuratetea facturilor dpdv al existentei aprobarilor pentru achizitia respectiva, a existentei documentelor suport (devize de lucrari, situatii de lucru, specificatii tehnice, etc)
  • Colaboreaza cu departamentul achizitii in vederea rezolvarii discrepantelor privind cantitatea primita, pret, termen de plata, discounturi, taxe,
  • Raporteaza facturile care nu corespund comenzilor aprobate
  • Mentine evidenta facturilor deschise (nelivrate si/ sau neachitate)
  • Intocmeste un raport privind facturile nesosite
  • Specifica incadrarea bugetara dpdv costuri, cand este cazul
  • Intocmeste instrumente de plata (BO) / Introduce plati in sistem
  • Verifica modul in care sunt definiti furnizorii in sistem si defineste noi parteneri
  • Colaboreaza cu departamentul de contabilitate si cel de achizitii pentru imbunatatirea modului de lucru privind intregul proces A/P
  • Sprijina activitatile de inchidere de luna

Competente necesare:

  • Studii superioare
  • Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara
  • Bune cunostinte Microsoft Office (Word, Excel, Outlook…)
  • Cunostinte SAP sau alt ERP constituie avantaj

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Vitall srl pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Vitall srl pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Vitall srl locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?