Absolventi universitate - profil mecanica

GRUPUL DE FIRME AVANTEC

activand in domeniul proiectarii si executiei matritelor de injectie mase plastice si al matritelor de
ambutisare tabla, angajeaza:

TINERI ABSOLVENTI DE UNIVERSITATE CU PROFIL MECANIC

Acest job este dedicat tinerilor absolventi de universitate sau in curs de absolvire, fara
experienta semnificativa in zona de prelucrari mecanice, dar care doresc un traseu profesional in
domeniul programarii si operarii masinilor cu comanda numerica cu 3 – 5 axe.

Cerinte:

- studii superioare profil mecanic;
- experienta profesionala minima in domeniul operarii masinilor cu comanda numerica in 3 – 5 axe
(reprezinta un avantaj);
- capacitatea de lucru in echipa;
- capacitatea de a se implica simultan în mai multe proiecte;
- abilitati de organizare si planificare, rezistenta la stres.

Descrierea jobului:

- Realizarea asistata a programelor CNC (asistare CAM) necesare pentru realizarea unui reper;
- Gestionarea etapelor de prelucrare mecanica a reperelor: masurare, centrare, alegerea parametriilor
de proces (viteza, avans, turatie), verificarea cotelor finale si a calitatii;
- Verificarea si pregatirea sculelor si dispozitivelor de lucru la fiecare etapa de prelucrare;
- Executia de repere prin prelucrare mecanica pe utilaj CNC conform desenelor 2D (frezare, alezare,
gaurire);
- Indeplinirea la timp a sarcinilor acordate de conducatorul ierarhic.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Scolarizare profesionala specifica! Lucrezi, dar si inveti, primind un salariu motivant!
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie orientata spre performanta si dezvoltare profesionala continua;

- Reevaluare si renegociere salariala periodica, ceea ce permite debutantilor sa isi demonstreze
abilitatile dobandite;
- Corelarea pachetului de beneficii cu performanta profesionala;
- Bonuri de masa;
- Asigurare medicala privata.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AVANTEC pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AVANTEC pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AVANTEC locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?