Account Development Representative

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Permis de conducere Cat. B
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
  • Experienta in vanzari FMCG de minim 4 ani
  • Gandire analitica si intelegere financiara
  • Cunostinte bune de operare Microsoft Office (Excel, Power Point, Word
  • Experienta anterioara in coordonarea unei echipe-constituie un avantaj

Descrierea jobului

  • Viziteaza zilnic un anumit numar de clienti, cu focus specific pe fiecare client;
  • Negociaza si asigura un nivel de executie in conformitate cu politicile PepsiCo;
  • Este responsabil de dezvoltarea clientilor prin cresterea portofoliului si prin obtinerea de plasari suplimentare;
  • Transmite zilnic rapoarte de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzari;
  • Mentine continuu relatia cu clientii si le ofera asistenta si solutii de rezolvare optima a situatiilor dificile;
  • Interactioneaza cu echipa de vanzari si coordoneaza activitatea agentilor pentru a asigura realizarea obiectivelor de executie;
  • Colaboreaza cu managerii zonali pentru a alinia cel mai bun plan de dezvoltare pentru clientii din zona alocata, in vederea atingerii obiectivelor;
  • Negociaza contractele cu clientii din zona alocata si sa se asigura de implementarea lor;
  • Propune departamentelor de Trade marketing, dezvoltare si Traditional Trade, noi instrumente si abordari, cu scopul de a pune in aplicare cu succes a planurilor de dezvoltare pentru clientii de top.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PepsiCo locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?