Account Development Representative

Candidatul ideal

• Studii superioare

• Permis de conducere Cat. B
• Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
• Experienta in domeniul vanzarilor de minim 2 ani
• Gandire analitica si intelegere financiara
• Cunostinte bune de operare Microsoft Office (Excel, Power Point, Word)

Descrierea jobului

• Viziteaza zilnic un anumit numar de clienti, cu focus specific pe fiecare client;
• Negociaza si asigura un nivel de executie in conformitate cu politicile PepsiCo;
• Este responsabil de dezvoltarea clientilor prin cresterea portofoliului si prin obtinerea de plasari suplimentare;
• Transmite zilnic rapoarte de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzari
• Mentine continuu relatia cu clientii si le ofera asistenta si solutii de rezolvare optima a situatiilor dificile;
• Interactioneaza cu echipa de vanzari si coordoneaza activitatea agentilor pentru a asigura realizarea obiectivelor de executie;
• Colaboreaza cu managerii zonali pentru a alinia cel mai bun plan de dezvoltare pentru clientii din zona alocata, in vederea atingerii obiectivelor;
• Negociaza contractele cu clientii din zona alocata si sa se asigura de implementarea lor;
• Propune departamentelor de Trade marketing, dezvoltare si Traditional Trade, noi instrumente si abordari, cu scopul de a pune in aplicare cu succes a planurilor de dezvoltare pentru clientii de top.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PepsiCo locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?