Account Executive Timisoara, Cluj

Candidatul nostru ideal:

  • absolvent(ă) de studii superioare;
  • persoană cu experiență de minim 3 ani în vânzări de servicii;
  • cunoaștere limba engleză – nivel mediu spre avansat;
  • are abilități de utilizare a MS Office și experiență de lucru cu aplicații utilizate în activitatea de vânzări;
  • este o persoană organizată, orientată către rezultat și performanță, cu bune abilități de comunicare și negociere;
  • are adaptabilitate, flexibilitate și rezistență la stres, cu atitudine proactivă și constructivă în vederea soluționării provocărilor zilnice cu care se confruntă.

Responsabilități:

  • Prospectarea pieței, identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de afaceri în zonele din portofoliu;
  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor de afaceri cu clienții existenți;
  • Cunoașterea pieței de curierat și a mediului concurențial;
  • Realizarea de oferte bazate pe necesitățile și cerințele clienților și participarea la negocieri;
  • Prezentarea de rapoarte de vânzări către superiorul direct;
  • Actualizarea în permanență a bazei de date cu prospecți, efectuare vizite, etc.;
  • Completare traininguri online pentru actualizarea informațiilor referitoare la serviciile UPS, procedurilor interne, pieței de curierat, etc..

Ce oferim noi?

  • Oportunitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinațională;

  • Posibilități de dezvoltare personală;

  • Asigurare de sănătate (atât personală cât și pentru familie);

  • Telefon, laptop, mașină;

  • Bonusuri adiționale (de Paște, Vacanță, Crăciun, de vechime);

  • Tichete de masă;

  • Zile suplimentare de concediu de odihnă în funcție de vechime.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UPS Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UPS Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UPS Romania SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?