Account Manager B2B

Candidatul ideal: Persoana motivata de atingerea obiectivelor, cu atitudine de invingator.

Cerinte:
• Minim studii medii;
• Permis auto categoria B
• Experienta relevanta de minim 1 an in vanzari, de preferat in vanzari business (persoane juridice);
• Abilitati de Vanzare si Negociere;
• Abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint;
• Orientare catre atingerea rezultatelor, Proactivitate si orientare catre client;
• Bune abilitati dre interactiune si dezvoltare a relatiilor profesionale;
• Abilitati foarte bune de comunicare – scris si vorbit – la orice nivel dintr-o organizatie;
• Abilitati in rezolvarea problemelor si planificarea activitatii;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• Identificarea si contactarea clientilor business, in vederea promovării serviciilor specifice NextGen Communications;
• Sustinerea vizitelor la prospecti/clienti in vederea identificarii nevoilor si oportunitatilor de vanzare;
• Negocierea si semnarea contractelor de vanzare cu clientii business;
• Colaborarea cu departamentele responsabile in vederea implementarii contractelor semnate;
• Initierea, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii business;
• Crearea oportunitatilor de vanzare prin cold calling, prospectare in teren,networking,etc;
• Monitorizarea evolutiei pietei de telecomunicatii si a actiunilor competitiei ;
• Raportarea corecta si completa a activitatilor zilnice

Oferim:
• Pachet salarial fix + parte variabila in raport cu performantele;
• Bonuri de masa;
• Pachet Medical in parteneriat cu Med Life/ Regina Maria;
• Instrumente de lucru specifice pozitiei: masina, laptop, telefon;

Poti trimite CV-ul tau si la adresa cariere

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la NextGen Communications pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la NextGen Communications pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are NextGen Communications locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?