nespecificat

Candidatul ideal

Salut!

Esti pregatit pentru o experienta profesionala pe termen lung?

In cazul in care acum iti lipseste timpul necesar sa citesti cu atentie toate informatiile dе mai jos, noteaza-ti detaliile despre acest job, astfel incat, mai tarziu, sa poti identifica postarea facil si sa afli mai multe detalii despre cum aceasta experienta alaturi dе NETROM COMUNICATII, iti pot aduce satisfactia profesionala si financiara pe care ti le doresti.

Daca freamata in tine dorinta dе a negocia si simti ca te pricepi la asta, daca te caracterizeaza persuasiunea, entuziasmul, optimisul, etica profesionala, daca debordezi dе energie pozitiva si crezi ca ti-ar place sa contribui alaturi dе restul echipei la identificarea si promovarea unor solutii IT&C potrivite pentru cresterea afacerii clientilor cu care negociezi, inseamna ca te poti uita cu seriozitate la propunerea dе angajare din acest anunt.

Noi, NETROM COMUNICATII, suntem un partener important al TELEKOM ROMANIA in administrarea dе portofolii dе clienti Business, iar in prezent ne dezvoltam echipa in mai multe judete ale tarii, motiv pentru care avem mai multe pozitii noi deschise de:

ACCOUNT MANAGER – (administrare dе portofolii dе clienti Business)

Descrierea jobului

In cе vа consta activitаtеа tа?

- vei аdministrа portofolii dе clienti existеnti si vеi idеntificа potеntiаli cliеnti din mеdiul dе аfаceri si institutionаl (B2B) si informаtiilе rеlеvаntе dеspre acеstia in vеdеrеа initierii procеsului de vаnzаrе, iar ultеrior vеi promova solutii IT si de telecomunicatii din portofoliile TELEKOM ROMANIA si NETROM COMUNICATII cu obiectivul de a creste portofoliul de clienti prin atragerea companiilor mari/institutiilor care utilizeaza servicii de la alti furnizori din industrie;
- vei negocia si vei finaliza procesul de vanzare prin contractare, conform termenilor agreati cu clientii, respectand procedurile existente;
- vei avea responsabilitati de dezvoltare a clientilor / vei consolida relatiile cu clientii abordati prin castigarea increderii acestora;
- vom elabora impreuna solutii in baza unui proces complet de analiza a nevoilor;
- vom studia impreuna in mod continuu activitatea competitiei;

Care sunt asteptarile fata de tine?

-sa te caracterizeze responsabilitatea, etica profesionala, implicarea si proactivitatea, initiativa si orientarea catre identificarea de solutii;
-sa contribui si tu la atmosfera de la locul de munca, iar din aceasta cauza, este perfect daca esti o fire vesela, optimista si lucrezi confortabil in echipa cu alti colegi;

Ce detalii din profilul tau sunt relevante?

- Disponibilitate pentru un post cu activitate preponderenta de teren - 80 % activitate pe teren – implicit avem nevoie si de Permis de conducere Categoria B;
- Capacitatea de organizare autonoma a activitatii si identificarea facila a potentialilor clienti;
- Orientare spre indeplinirea obiectivelor; respectarea termenelor limita;
- Capacitate de adaptare si asimilare rapida de informatii noi;
- Abilitati excelente de negociere si planificare;
- Comunicare excelenta scrisa si orala si competente de operare PC;

Ce iti oferim:

- venituri MOTIVANTE suplimentate de bonificatii corelate cu performantele si evolutia profesionala;
- autoturism de serviciu 27/7, logistica IT si de telecomunicatii, etc;
- conditii de munca moderne si un cadru profesional prietenos;
- posibilitatea dezvoltarii profesionale continue prin training, mentoring si coaching;

Fondată în 2003, NETROM COMUNICAȚII SRL a luat ființă în contextul dezvoltării accelerate a soluțiilor de telecomunicații și tehnologia informațiilor, soluții ce promiteau atât schimbarea fundamentală a interacțiunii companiilor în mediul de afaceri prin facilitarea transferului rapid de informații, cât și optimizarea multor fluxuri operaționale prin automatizarea unor procese.

Ne-am propus înca de la început să ne diferenţiem de competitorii noştri prin profesionalism, seriozitate, corectitudine şi inovaţie. Din respect si responsabilitate față de potențialii noștri clienți, am avut grijă să ne alegem parteneri dintre cei mai importanţi si competenți furnizori de servicii complete în telecomunicaţii, astfel încât astăzi să fim o companie statornică, profesionistă şi credibilă. A fost un scop pentru noi să ne păstrăm obiectivitatea în analizele furnizate clienţilor noştri, chiar dacă acest lucru presupunea să respectăm concurenţa pentru ceea ce puteau să facă mai bine, iar în acest mod am reuşit să recomandăm soluţii optime celor care au avut încredere în noi.

Prin implicare, proactivitate și transparență, am reușit să încheiem parteneriate de anduranță cu companii reprezentative și instituții, la nivel național.Stabilitatea echipei și relațiile bazate pe etică și profesionalism, cu cei cu care colaborăm, ne-au permis acumularea unui portofoliu impresionant de clienți, fapt care a determinat o creștere continuă, atât a numărului de angajați, cât și a cifrei de afaceri a companiei.

Pentru ca cei din echipa noastră să performeze optim, am creat condiții de lucru moderne, cu dotări tehnice și logistice fără compromis. Atmosfera de lucru este antrenantă, pozitivă și energizantă, iar provocările asociate proiectelor derulate, stimulează creativitatea si initiativa personala sau de grup.

Persoanele interesate de evoluție profesională, de muncă într-o companie statornică, solidă financiar, aflată în plin proces de dezvoltare, sunt invitate să își trimită CV-urile către noi la adresa resurseumane@netromholding.ro în vederea evaluării unei potențiale colaborări.