Account Manager

Altimate este o companie românească de înaltă tehnologie care integrează, dezvoltă și implementează soluții și produse de ultimă generație destinate securității fizice, informatice și a comunicațiilor, precum și soluții inteligente de management al traficului. Portofoliul nostru include concepte inovatoare, perfect adaptate nevoilor clienților noștri privind securitatea, comunicarea și mobilitatea și care le permit acestora să se concentra pe propria dezvoltare.

Responsabilitati:

- Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti alocati.
- Genereaza oportunitati de vanzare pentru clientii activi alocati si pentru prospecti.
- Promoveaza produsele , solutiile si serviciile oferite de companie.
- Asigura derularea procesului de vanzare in conformitate cu procedurile departamentului de vanzari: oferta, negociere, conditii contractuale.
- Mentine relatia cu clientul pe parcursul procesului de vanzare, implementare si activitati de suport post-vanzare.
- Desfasoara activitati de cercetare si prospectare a pietei, in vederea generarii de oportunitati de vanzare.
- Este disponibil pentru deplasari atat in Bucuresti cat si in tara.
- Experienta in IT&C reprezinta un plus.

Cerinte:
- Studii superioare finalizate.
- Experienta in vanzari de solutii IT: minim 2 ani.
- Experienta de vanzari in proiecte IT complexe ( hardware si software ) reprezinta un avantaj.
- Cunostinte avansate de limba engleza.
- Abilitati de comunicare excelente, capacitate de planificare si organizare.
- Abilitati de negociere si persuasiune, tenacitate.
- Permis de conducere si disponibilitate pentru deplasari.

Beneficii:

  • program flexibil
  • asigurare medicala
  • proiecte atractive, echipa tanara
  • salariu atractiv

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. ALTIMATE S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. ALTIMATE S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. ALTIMATE S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?