Account Manager - Franceza/Germana

Descriere Graphtec :

Suntem o firma producatoare tip “tailor-made” (la comanda) de mobilier comercial, POSM, semnalistica, Toteme, statii de benzinarie, display-uri, rafturi de tigari, standuri expizitionale, roof-tops si mult peste 120 de specialisti in Design, Proiectare, Productie, Vanzari. Sustinem comunitatea in permanenta, ajutand licee si facultati locale din Constanta prin proiecte de caritate de branding dar si prin finalizarea de proiecte, dar avem si prezenta la evenimente de business: Forbes, Euroshop Dusseldorf, Elite Business Women si multe altele.

Sarcini si responsabilitati:

  • Gestioneaza, fructifica relatiile cu clientii si reprezinta compania de la preluarea comenzii pana la livrarea produselor/serviciilor si a serviciilor post-livrare;

  • Mentine si atrage noi clienti;

  • Negociaza cu clientii preturi bune si termene de livrare optime pentru companie;

  • Inregistreaza cererile de oferta in baza de date, redacteaza ofertele si informeaza departamentele implicate despre primirea cererii de oferta;

  • Stabileste impreuna cu departamentele implicate pretul de ofertare;

  • Transmite ofertele pregatite si aprobate catre clienti;

  • Participa la negocierea ofertelor si redacteaza oferta pe formular tip;

  • Obtine comenzi ferme si contracte de la clienti;

  • Asigura medierea semnarii documentelor juridice aferente comenzilor, de catre clienti;

  • Redacteaza comanda si obtine semnatura clientului atat pe confirmarea de comanda, pe contract si pe memoriul lucrarii;

  • Urmareste si raspunde de derularea normala a contractelor cu clientii si respectarea termenelor contractuale;

  • Asigura transmiterea cerintelor clientilor catre departamentele interne si a informatiilor relevante catre clienti;

  • Lanseaza si urmareste comenzile in productie, pana la finalizarea procesului de vanzare;

  • Participa permanent la licitatii in sistem electronic si obtinerea de comenzi din acestea;

  • Analizeaza incadrarea in termenele contractuale si in cazul in care apar intarzieri la termenele de livrare propune si gaseste solutii de rezolvare;

  • Participa la asigurarea de logistica in ceea ce priveste livrarea serviciilor si a serviciilor post-livrare;

  • Se ingrijeste de reclamatiile clientilor privind calitatea, ambalarea, termenele de livrare si alte clauze contractuale neindeplinite;

  • Se ingrijeste de evidenta feedbackului de la clientii sai prin chestionare de satisfactie client;

  • Participa la evenimente de networking;

Abilitati si competente:

  • Atitudine pozitivă;

  • Agilitate;

  • Adaptabilitate la nevoile clientului;

  • Excelente abilitati de comunicare

  • Intuitie si receptia corecta a mesajelor

  • Simt de răspundere;

  • Cunostinte temeinice tehnici vanzari;

  • Asumarea responsabilitatii;

  • Putere de convingere;

  • Discernamant si capacitate de a rezolva problemele;

  • Perseverenta;

  • Corectitudine si flexibilitate fata de colegi;

  • Customer oriented;

  • Rezistenta la stres;

  • Lucrul în echipă;

  • Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate;

  • Ambitii proprii;

  • Grad mare de relationare;

  • Capacitatea de adaptare la mediile organizationale in schimbare;

  • Loialitate fata de companie;

  • Abilitati de negociere;

  • Diplomatie;

  • Deschisa catre crestere profesionala;

Studii:

  • Studii superioare

Limbi straine:

  • Limba franceza/germana fluent

Experienţa:

  • Minim 2 ani pe un post similar;

Beneficii :

Pachet salarial bazat pe experienta, cunostinte si performanta;

Lucru intr-o echipa tanara si dinamica;

Bonuri de masa;

Dezvoltarea carierei intr-o companie de renume producatoare de produse realizate pt corporatii din Europa, Asia si Africa, ce pune accent pe dezvoltarea membrilor echipei si respectul fata de acestia.

Firma Graphtec Design are o imagine pozitiva in piata romaneasca si internationala avand colaborari cu firme de renume de peste 21 ani;

Evenimente de Training, coaching, business games si dezvoltare personala in fiecare sezon al anului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GRAPHTEC DESIGN SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GRAPHTEC DESIGN SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GRAPHTEC DESIGN SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?