Confidential

Accountant

  • Confidential

Companie multinațională care se ocupă în domeniul serviciilor caută un Contabil pentru a consolida echipa financiară și pentru a împărți responsabilitățile pentru a răspunde mai bine nevoilor afacerii.

Daca ai:

• Experienta in domeniul contabil de minim 3 ani (de preferat in servicii), studii contabile absolvite

• Bună cunoaștere a principiilor contabile

• Abilitatea de a lucra individual și în cadrul unei echipe

• Abilități de organizare și prioritizare a sarcinilor și respectarea termenelor limită, acuratețe și atenție la detalii

• Atitudine pozitivă, bune abilități de comunicare, receptivitate, responsabilitate

• Experienta in utilizarea unui sistem ERP (Navision reprezinta un avantaj)

• Experiență în utilizarea pachetului Microsoft Office (în special Excel)

• Cunoștințe bune de limba engleză.

Rol și responsabilități:

• Efectueaza plati zilnice prin sistemul de plata in lei si valuta: furnizori, salarii, avansuri, popriri, pensii optionale, contributii, cheltuieli sociale, declaratii, impozite si taxe, bilete proforme

• Inregistrarea incasarilor si platilor in lei si valuta conform extrasului de cont

• Înregistrarea încasărilor și plăților în numerar conform casei de marcat

• Inregistrarea conturilor de cheltuieli cu verificarea prealabila a documentelor justificative si clasificarea corecta a naturii acestora

• Inregistrarea facturilor furnizorilor interni si externi cu alocarea cheltuielilor si veniturilor pe marimi/centri de cost

• Inregistrarea facturilor pentru tichete de masa, gif-uri, sarbatori

• Înregistrarea diferitelor note contabile: corecții, estimare venituri, estimare cheltuieli, avantaje în natură

• Întocmirea diferitelor subiecte legate de contabilitate și depășirea diurnei legale

• Calculul, ținerea evidenței și înregistrarea mișcărilor activelor fixe, amortizarea și subvențiile

• Reconcilierea evidențelor clienți/furnizor, scoruri cu partenerii

• Reconcilierea conturilor: avansuri, salarii, deduceri salariale

• Verifica si valideaza cheltuiala in vederea refacturarii clientilor atunci cand este cazul

• Mentinerea relatiilor cu bancile

• Ofera suport contabilului sef la sfarsitul lunii precum si in timpul misiunilor de audit

• Întocmește diverse rapoarte

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?