Accountant with English or German

Calificări cheie:

- Licenta universitara in Contabilitate;

- avantaj: experienta de lucru intr-o companie internationala - inclusiv intocmirea independenta a situatiilor financiare;

- foarte bune abilitati de comunicare in limba engleza sau germana, verbal si scris;

- bune cunostinte de MS Office

- orientat spre solutie, organizat

- atentie exceptionala la detalii

- mod de lucru independent, exact și analitic

- jucator de echipa si bune abilitati de comunicare

- de încredere și loial

Descrierea postului:

- Rezervarea activității de zi cu zi a uneia sau mai multor companii din grup

  • inregistrarea extraselor bancare si a tuturor documentelor contabile ale societatilor din grup emitente si inregistrarii facturilor si rasturnarii catre societatile din grup constituirea, respectiv anularea provizioanelor

- Analiza lunara, trimestriala si anuala a conturilor

  • analiza tuturor conturilor care fac parte din „bilanț” și „cont de profit și pierdere” pentru companiile din grupul alocat clarificarea conturilor de transfer intern cu alt sold decât „0” la sfârșitul lunii pentru grupul alocat firme care analizează „contul de profit și pierdere” și argumentează diferențele față de buget și anul precedent analizând și corectând diferențele dintre companii

- emiterea de declaratii trimestriale de TVA

- inchiderea conturilor de TVA si completarea formularelor de TVA

- acordarea suportului pentru intocmirea bugetului

- intocmirea situatiilor financiare lunare, trimestriale si anuale

Timpul de lucru:

Luni – Vineri: 08:00 – 17:00

Noi oferim:

- instruire de la experții noștri

- salariu atractiv

- dezvoltare personala si profesionala

- tichete de masa

- Bonus de Crăciun și Paște

- mediu de lucru placut

Prezentarea generală a companiei

Alpha Aftermarket Services SRL:

Compania noastră, parte a SAG - Swiss Automotive Group oferă următoarele servicii pentru grup:

• Întreținerea catalogului electronic

• Controlul facturii

• Controlul afacerii

• Contabilitate

• Achiziții

• Dezvoltare de software.

Suntem mândri să fim un partener de încredere pentru grup, creând în același timp un mediu de lucru dinamic care promovează spiritul de echipă și dezvoltarea individuală în rândul angajaților noștri.

SAG AG:

Swiss Automotive Group este un grup corporativ deținut de două familii elvețiene, care oferă o gamă completă de servicii pentru piața de întreținere a vehiculelor din Elveția și alte țări europene. SAG este furnizor lider de soluții inovatoare și cuprinzătoare pentru piața de întreținere a vehiculelor din Elveția.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Alpha Aftermarket Services pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Alpha Aftermarket Services pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Alpha Aftermarket Services locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?