Accounting Manager

Responsabilitati:

  • Elaborează și implementează politici, proceduri și reguli privind contul de încasat pentru a permite o contabilitate corectă și la timp a veniturilor.
  • Elaborează și implementează politicile, procedurile și regulile privind contul de plătibil pentru a permite înregistrări corecte și în timp util.
  • Elaborează și implementează politici, proceduri și reguli contabile pentru mijloace fixe pentru a asigura conformitatea cu regulile și reglementările predefinite.
  • Elaborează și implementează proceduri de închidere și raportare conform planurilor de conturi predefinite. Coordonează misiunile de audit extern. Supervizează activitățile lunare și/sau anuale de închidere conform standardelor și reglementărilor aplicabile.
  • Monitorizează reconcilierea conturilor băncilor (Salarizare, O2C, P2P și Diverse) etc., identifică și investighează diferențele și întreprinde acțiunile necesare.
  • Supraveghează procesele de întocmire a situațiilor financiare și a declarației fiscale în conformitate cu reglementările fiscale locale. Analizează rezultatele situației financiare, pregătește dezvăluiri financiare și fiscale.
  • Pregătește, comunică și revizuiește KPI-urile contabile și fiscale și definește în consecință planuri de îmbunătățire continuă a proceselor, procedurilor și sistemelor pentru a îndeplini departamentul financiar și obiectivele Companiei.

Cerințe:

  • Master in Finante/ Contabilitate.
  • CEECAR - Expert Contabil
  • 3-5 ani ca pozitie de supraveghetor contabil si fiscal (companie de marime echivalenta).
  • Proceduri contabile si fiscale, standarde contabile (IFRS, standard local), reglementari contabile si fiscale, control intern, abilitati analitice si de rezolvare a problemelor, analiza datelor, abilitati de raportare, managementul riscului.
  • Software MS Office (Excel, Words, PPT), aplicații financiare ERP.
  • Engleza este obligatorie.
  • Comunicare, construirea de relații, auto-dezvoltare, gestionarea performanței, eficacitatea personală, abilități de afaceri, conducerea oamenilor, dezvoltarea altora.

Noi oferim:

Salariu atractiv, al 13-lea salariu, indemnizație de masă, tichete de masă, asigurări de sănătate, transport, oportunitatea de a dezvolta o carieră într-un mediu multinațional și multe altele...

Dacă simțiți că sunteți candidatul potrivit pentru rolul de Manager contabil, atunci vă rugăm să faceți clic pe „aplicați” acum și să ne trimiteți CV-ul dvs. în engleză! Ne-am bucura sa primim vesti de la tine!

Prin aplicarea CV-ului, sunteți de acord ca datele dumneavoastră personale să fie prelucrate și salvate în baza noastră de date. Prelucrarea și salvarea datelor se va face de către SC Coficab Eastern Europe SRL numai în scopul recrutării și selectării CV-ului dumneavoastră pentru postul actual și pentru alte posturi vacante viitoare în cadrul companiei. Datele dvs. personale sunt stocate maxim 6 luni

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la COFICAB Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la COFICAB Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are COFICAB Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?