Accounts Receivable

Asociatul senior pentru conturi de încasat va contribui la performanța financiară cheie, asigurând integritatea proceselor de creanțe și raportarea și analizele financiare și de management periodice. Profesionist în acest rol va lucra îndeaproape cu echipa noastră de finanțe și contabilitate pentru a sprijini încasările de numerar la timp.

Responsabilități cheie

· Contactarea clienților pentru a asigura colectarea la timp a creanțelor.

· Cercetarea și rezolvarea problemelor de creanțe cu clienții și reprezentanții de vânzări Exiger, după caz.

· Introducerea tuturor EFT primite și procesarea plăților cu cardul de credit

· Completarea tuturor formularelor de furnizor și EFT în timp util și cu acuratețe.

· Asistență la configurarea portalurilor de furnizori online pentru depunerea și plata facturilor.

· Raportarea săptămânală și lunară a valorilor conturilor de încasat și conturi de încasat

· Asistență în partea de creanțe a auditului anual de sfârșit de an, inclusiv păstrarea înregistrărilor, furnizarea de programe suplimentare, explicarea stării contului și a rezervei de creanțe nerecuperabile și răspunsul la alte solicitări de informații ale auditorului.

· Procesați rambursări pentru plăți supraplătite/duplicate.

· Gestionați căsuța de e-mail a colecțiilor

· Serviți ca rezervă pentru alți membri AR

Cunoștințe și abilități

· Concentrare intensă pe atenția la detalii și minuțiozitate.

· Abilitatea de a identifica și rezolva problemele în timp util, de a culege și analiza informații cu pricepere.

· Abilități puternice de comunicare verbală și scrisă.

· Coordonează bine cu diverse departamente la nivel intern și demonstrează receptivitate.

· Abilitatea de a prioritiza și de a planifica activitățile de lucru, de a îndeplini KPI-urile și de a folosi timpul eficient.

· Angajamentul față de fiabilitate, este constant la locul de muncă și la timp, urmează instrucțiunile, răspunde la instrucțiuni și solicită feedback pentru a se îmbunătăți.

· Abilitatea de a gestiona informații confidențiale într-o manieră discretă și profesională.

· Experiența sistemului NetSuite dorită.

· Cunoștințe puternice de limba engleză și abilități lingvistice suplimentare sunt un plus.

Experiență profesională necesară

· Sunt necesare 3+ ani de experiență AR.

· Se cere diplomă de licență.

· Cunoștințe puternice de Microsoft Excel și familiaritate cu toate programele Microsoft Office.

· Familiarizarea cu principiile contabile.

· Se dorește cunoașterea SAP Ariba, Coupa și/sau a altor site-uri web de facturare terță parte.

Despre Require

La Exiger lucrăm în fiecare zi pentru a face din lume un loc mai sigur pentru a face afaceri. Experții și tehnologia noștri ajută clienții să prevină încălcările, să răspundă la riscuri, să remedieze problemele și să monitorizeze activitățile. Căutăm oameni care gândesc creativ pentru a rezolva probleme complexe legate de guvernanță, risc și conformitate, oferind astfel soluții de primă clasă pentru partenerii noștri corporativi și guvernamentali.

Valorile de bază ale Exiger sunt curajul, excelența, expertiza, inovația, integritatea, munca în echipă și încrederea.

Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională, vârstă, dizabilitate sau statut de veteran protejat sau orice altă bază protejată legal, în conformitate cu legea aplicabilă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Exiger pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Exiger pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Exiger locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?