Accounts Receivable with French

Având un spirit de startup și peste 90.000 de minți curioase și curajoase, avem experiența necesară pentru a aprofunda cele mai mari mărci din lume – și ne distrăm făcând asta. Visăm în digital, îndrăznim în realitate și reinventăm modurile în care lucrează companiile pentru a avea un impact mult mai mare decât profitul nostru. Valorificăm puterea tehnologiei și a umanității pentru a crea o transformare semnificativă care ne face să mergem mai departe în căutarea unei lumi care funcționează mai bine pentru oameni. Acum, facem apel la cei care gândesc și fac, cei cu o curiozitate naturală și o foame de a continua să învețe, să continue să crească. Oameni care prosperă experimentând fără teamă, profitând de oportunități și împingând granițele pentru a ne transforma viziunea în realitate. Și pe măsură ce ne ajutați să creăm o lume mai bună, vă vom ajuta să vă construiți propria putere intelectuală de foc. Vino, transformă-te cu noi.

Invităm aplicații pentru rolul de Conturi de Creanță – Franceză – Hybrid Cluj!

Acest rol va lucra îndeaproape cu liderii seniori din întreaga afacere pentru a reconcilia și a urmări colectarea celor mai critice conturi.

Responsabilitati

• Colectarea facturilor clienților și a deducerilor neautorizate, menținerea conturilor de creanță, revizuirea și recomandarea blocării contului, supravegherea tendințelor de plată a clienților și preocuparea partenerilor cu privire la problemele/problemele de plată.

• Gestionarea/prelucrarea anulării, raportarea creanțelor, soluționarea plăților neaplicate ale clienților și comunicarea problemelor de plată/financiare cu clienții interni.

• Construiți și mențineți măsurători specifice serviciului clienți pentru conturile alocate, oferind acoperire de rezervă pentru alți analiști și o înțelegere detaliată a tuturor practicilor și procedurilor unității de afaceri.

Calificări

Calificări minime

• Experienta in conturi de primit/Contabilitate/Finanțe – de preferat

• Limba – cunostinte franceza, nivel B2

• Reconciliere și suport pentru aplicații de numerar

• Cunoștințe privind politicile/procedurile de credit și expertiză în colectare – de preferat

• Cunostinte in programele Microsoft Office; aptitudini intermediare – de preferat

• SAP – de preferat

Calificări încurajate

• Experiență în industria bunurilor de larg consum - de preferat.

• Se cere diploma de liceu.

• Preferă o diplomă de licență în afaceri, finanțe, contabilitate sau un domeniu similar sau o combinație echivalentă de educație și experiență.

Ce putem oferi?

• Salariu atractiv;

• Oferte de muncă stabile - contract de muncă

• Lucrați într-un mediu multicultural și divers cu angajați din peste 30 de țări

• Genpact sprijină traininguri profesionale și oportunități mari de dezvoltare a carierei

• Acces gratuit la platforma noastră de învățare premiată

• Beneficii precum tichete de masă, servicii medicale, asigurări, zile suplimentare de vacanță sau reduceri pentru parteneri

Genpact este un angajator cu șanse egale și ia în considerare candidații pentru toate pozițiile, indiferent de rasă, culoare, religie sau convingeri, sex, vârstă, origine națională, statut de cetățenie, stare civilă, statut militar/veteran, informații genetice, orientare sexuală, identitate de gen, handicap fizic sau psihic sau orice altă caracteristică protejată de legile aplicabile. Genpact se angajează să creeze un mediu de lucru dinamic, care prețuiește diversitatea și incluziunea, respectul și integritatea, concentrarea către clienți și inovația. Pentru mai multe informații, vizitați www.genpact.com. Urmărește-ne pe Twitter, Facebook, LinkedIn și YouTube.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Genpact pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Genpact pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Genpact locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?