Administrator Operatiuni Curente - Agentia Aurel Vlaicu

Responsabilitati

Responsabilitati principale:

  • Realizeaza vanzarea si promovarea produselor simple, cu exceptia celor de creditare, urmarind indeplinirea obiectivelor personale; ofera informatii generale despre produsele de creditare. Daca este cazul orienteaza clientii catre Consilierii de Clientela;
  • Fidelizeaza clientii prin calitatea produselor si a serviciilor oferite;
  • Participa la actiunile de animare comerciala organizate la nivel de Regiune cu clienti si prospecti;
  • Asigura efectuarea operatiunilor in numerar (plati, incasari, schimb valutar, POS, etc.);
  • Efectueaza operatiunile in numerar (lei si valuta) ordonate direct de clienti, inclusiv operatiunile initiate de consilierii de clientela;
  • Asigura procesarea sau primeste si verifica documentele aferente operatiunilor clientelei in lei, valuta si le transmite la CRSC/ CPOV pentru prelucrare: instrumente de credit / debit, ordine de plata, cereri de eliberare cecuri barate, ordine de vanzare / cumparare valuta, dispozitii de plata externa, etc.;
  • Efectueaza operatiunile aferente produselor de economisire destinate clientelei Retail si Comerciale;
  • Gestioneaza cererile clientilor legat de activitatea de carduri;
  • Asigura gestiunea numerarului la nivelul unitatii;
  • Realizeaza alimentarile si preluarea numerarului celorlalti operatori din unitate atat in aplicatiile informatice, cat si fizic prin supravegerea transferului de numerar din cheson in tezaur / casa de fier si invers;
  • Este raspunzator de numerarul si alte valori avute in gestiune, respecta instructiunile de alimentare si remitere numerar;

Profil obligatoriu

Studii si Experienta:

- Studii medii sau superioare

- Cunostinte economice generale

- Cunostinte bancare generale

- Operare calculator

- Operare numerar

Profilul candidatului:

- Cunoasterea limbii engleze

- Orientare spre client

- Orientare spre rezultate

- Atentie la detalii

- Cooperare

- Abilitati de vanzare si persuasiune

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BRD - Groupe Societe Generale pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BRD - Groupe Societe Generale pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BRD - Groupe Societe Generale locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?