Advertising Account Manager

Căutăm să creștem echipa noastră de Servicii Clienți cu un Account Manager ambițios și pasionat, cu cel puțin 3-4 ani de experiență în agenții de publicitate. Dacă sunteți un manager de proiect bine organizat, cu abilități mari de comunicare și o foarte bună înțelegere a domeniului de publicitate, am dori să aflăm mai multe despre dvs.!

Experienta mixta, in proiecte ATL si BTL, constituie un avantaj.

Ceea ce oferim:

Un mediu de lucru prietenos, relaxat și flexibil

Abonament privat la asistență medicală

Zile suplimentare libere de sărbători

Cafea gratuită și o curte frumoasă și verde de care să te bucuri când ești la birou + grătare ocazional

Rol si responsabilitati:

· Dezvoltarea unei relatii functionale si constructive cu echipa Agentiei (CS+Creatie+Strategia+DTP+Online+BTL)

· Crearea unei relatii de parteneriat (si incredere) cu echipa clientilor; pentru unii clienți, asta va presupune stăpânirea comunicării în limba engleză la fel de bine ca tine în limba română, atât în ​​formă scrisă, cât și orală

· Identificați oportunități și fiți proactiv pentru clienții care lucrează

· Pregătiți starea săptămânală pentru proiectele în derulare

· Actualizați raportul financiar lunar (împreună cu celelalte conturi din echipă)

· Raportare directă către directorul de cont de grup

Managementul proiectelor pe proiectele alocate:

• Înțelegerea clară a brief-ului primit de la client și scrierea brief-ului către echipa internă

• Organizarea debriefing-ului cu echipa internă alocată proiectului

• Stabilirea timpurilor (cu prioritizarea adecvată), elaborarea bugetelor de proiect și comunicarea acestora cât mai clar posibil clientului

• Verificarea rezultatelor creative vs brief-ul clientului și solicitarea de corecții acolo unde este necesar înainte de predarea către client

• Preluarea feedback-ului de la client și implementarea acestuia

• Respectarea timpurilor și bugetelor convenite cu clientul sau comunicarea și argumentarea schimbărilor în timp util

• Urmărirea implementării proiectului și coordonarea furnizorilor (interni sau externi) angajați în proiect

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FCB Bucharest pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FCB Bucharest pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FCB Bucharest locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?