Agent Comercial Cluj

Descrierea postului

Ești gata să faci asta la Mondelēz International?

Alăturați-vă misiunii noastre de a conduce viitorul gustărilor. Fă-o cu mândrie.

Veți dezvolta relații profesionale cu clienții noștri și veți optimiza vânzările de bază, NPD și promoțiile. Veți asigura o mare vizibilitate în comercianții cu amănuntul și livrarea capacităților de vânzare. Motivația dumneavoastră vă va conduce să furnizați KPI-urile de domeniu și să vă atingeți obiectivele anuale

Cum vei contribui

Veți:

  • Asigurați un impact vizual maxim și o disponibilitate optimă la raft prin tehnici de comercializare.
  • Implementarea si monitorizarea activitatilor promotionale.
  • Punctul de cumpărare a materialelor plasarea și implementarea.
  • Raport asupra activităților.

Ce vei aduce

Dorința de a vă conduce viitorul și de a vă accelera cariera și următoarea experiență și cunoștințe:

  • Excelente abilități de comunicare și interpersonale
  • Cunoștințe solide despre procesele de vânzare și negociere
  • Abilități analitice puternice
  • Se cere experiență în vânzări, de preferință FMCG/CPG
  • Perseverență și atenție la detalii

Responsabilitati:

  • Indeplinirea obiectivelor Mondelez Romania prin maximizarea impactului tuturor activitatilor comerciale, marketing si merchandising in magazinele arondate conform standardelor si politicii Mondelez Romania
  • Influentarea creşterii cererii de consum pentru produsele Mondelez Romania prin exercitarea responsabilitatilor pozitiei in magazinele atribuite
  • Scopul fundamental este de implementare si mentinere in magazine a standardelor de executie ale companiei negociate cu clientii sau in materie de:disponibilitate a produselor prin influentarea evitarii situatiilor de suprastoc si lipsa de stoc de la nivelul punct de vanzare prin optimizarea stocului, respectiv prin informarea in timp util a colegilor responsabili (managerul de cont), din departmentull de vanzari al Mondelez Romania, cu activitatea de negociere cu factorii de decizie ai respectivelor magazine din ruta arondata - expunere - vizibilitate - atractivitate - impact - stabilitate, ale produselor Mondelez Romania, la consumatori si cumparatori prin influentarea / negocierea / implementarea efectiva prin activitate de mercantizare a standardelor de executie ale companiei negociate cu clientii sai in magazinele arondate
  • Responsabil pentru maximizarea impactului vizual al produselor Mondelez Romania in magazinele din ruta arondata
  • Implementarea activităţilor de trade marketing în zona desemnată si utilizarea eficientă a resurselor alocate
  • Gestionarea materialelor publicitare si de expunere a produselor Mondelez Romania (engl. – POPMs): responsabil pentru POPM-urile alocate în termeni de inventar, plasare, mentinere / intreţinere corespunzătoare în magazinele arondate.
  • Influenteaza evitarea situatiilor de suprastoc sau lipsa din stoc prin optimizarea stocului produselor Mondelez Romania in magazinele din ruta arondata
  • Influentarea procesului de comanda / aprovizionare periodica la magazinele din ruta arondata in vederea optimizarii stocului respectiv asigurarii stocului necesar derularii in bune conditii a planului promotional cu evitarea situatiilor de lipsa de stoc sau suprastoc.
  • Negocierea, implementarea, menţinerea şi îmbunătăţirea permanenta a spaţiului la raft pentru produsele noastre şi realizarea de plasari secundare permanente si temporare pentru produsele noastre

Beneficii:

  • Tichete de masa
  • Abonament medical privat & Asigurare de viata si accident
  • Pachet lunar cu dulciuri Mondelēz
  • Masina de serviciu
  • telefon mobil
  • Bonus lunar pentru stimulare vanzari
  • Alte beneficii atractive

Cerinte:

  • Absolvent de studii liceale
  • Permis de conducere (experienta min. 2 ani)
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Abilitati de negociere
  • Atitudine pozitiva, proactiva si capacitatea de atentie si analiza asupra detaliilor
  • Limba engleza – nivel de baza de cunostinte
  • Cunostinte de calculator – nivel de baza de cunostinte
  • Experienta minima in merchandising si/sau Vanzari

Responsabilitățile acestei poziții sunt îndeplinite în cadrul unui model de afaceri regional care este definit și gestionat de Mondelēz Europe GmbH, Elveția.

Rezumatul unității de afaceri

La Mondelez Europe, suntem mândri nu doar de mărcile emblematice pe care le facem, ci și de oamenii care le produc. Produsele noastre delicioase sunt create în 52 de fabrici din Europa de peste 28.000 de oameni pasionați. Suntem cel mai mare producător de ciocolată și biscuiți și unul dintre cei mai importanți producători de gumă și bomboane. Ne asigurăm că brandurile noastre globale puternice și bijuteriile locale precum ciocolata Cadbury , Milka și Alpen Gold , biscuiții Oreo , belVita , LU și Tuc și Stimorol și Dirolgingiile ajung în siguranță în mâinile și în gura clienților noștri. Oameni grozavi și mărci grozave. Asta suntem noi. Alăturați-vă nouă în călătoria noastră pentru a continua să conduceți viitorul gustărilor în întreaga lume, oferind gustarea potrivită, pentru momentul potrivit, făcută în mod corect.

Mondelēz International este un angajator cu șanse egale și toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, gen, orientare sexuală sau preferință, identitate de gen, origine națională, statut de dizabilitate, statut de veteran protejat sau orice altă caracteristică protejată. prin lege.

Tipul postului

Regulat

Vânzări pe teren

Vânzări

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Mondelēz International pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Mondelēz International pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Mondelēz International locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?