Agent contractări și achiziții

Compania Teraplast, cea mai mare entitate a Grupului Teraplast, este in prezent cel mai mare procesator de PVC din România și unul dintre cei mai importanți producători romani de materiale pentru construcții, instalații și amenajări. Forța Grupului nostru stă în complementaritatea business-urilor din portofoliu, în echipa puternică de experți și în capacitatea de a anticipa și fructifica oportunitățile din piață.

Descrierea postului:

  • Aprovizionarea de materiale pentru producție și alte departamente conform solicitărilor
  • Gestionarea contractelor de achiziții
  • Identificarea de furnizori și negocierea de comenzi și contracte
  • Menținerea unei bune relații cu furnizorii existenți
  • Optimizarea stocurilor pentru materialele din portofoliu
  • Urmărirea statusului procesului de achiziții și rezolvarea impedimentelor apărute
  • Cunoașterea produselor din portofoliul de achiziții și oferirea de informații despre acestea
  • Colaborarea cu toate departamentele implicate în procesul de achiziție

 Profilul candidatului:

  • Studii superioare finalizate, preferabil domeniul tehnic sau financiar/economic
  • Limba engleză nivel avansat
  • Utilizare MS Office – Excel, Word, Outlook, PPT – nivel mediu
  • Foarte bune abilități de comunicare și relaționare
  • Capacitatea de analiză, sinteză și prelucrare a datelor
  • Experiența pe un post similar constituie avantaj, dar ne poți convinge cu motivația și potențialul tău

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masă și tichete cadou
  • Transport asigurat sau decont combustibil
  • Asigurare de sănătate și asigurare de accidente
  • Dezvoltare profesională, participare la programe de formare și E-Learning
  • Stabilitate într-o companie românească

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TERAPLAST pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TERAPLAST pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TERAPLAST locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?