Agent de vanzari - Iasi

Fabryo Corporation, parte a grupului AkzoNobel, este lider pe piata de vopsele si acoperiri decorative din Romania.

logo-akzonobel-png--1200

AkzoNobel este lider mondial in vopsele decorative. Echipa AkzoNobel este pasionata de vopsele. Suntem mandri de faptul ca avem experienta si expertiza in arta de a face vopsele si acoperiri decorative, stabilind standardul de culoare si protectie inca din anul 1792. Portofoliul nostru de branduri de clasa mondiala - incluzand Dulux, Sadolin, International, Sikkens si Interpon - este apreciat cu incredere de clientii de pe intreg mapamondul. Avem sediul in Olanda si operam in peste 150 de tari cu aproximativ 34500 de oameni talentati care sunt pasionati sa ofere produse si servicii de inalta calitate pe masura asteptarilor clientilor nostri.

In Romania, AkzoNobel este prezent pe categoriile de vopsea lavabila, lac, email si sisteme de termo si hidroizolare cu brandurile savana, Sadolin, Apla, Dulux, Hammerite, INNENWEISS si ROST.

logo savana oranj
Candidatul ideal:

* studii medii sau studii superioare;;
• experienta de minim 2 ani într-un post de agent vanzari  in FMCG sau materiale de constructii si complementare, in distributie activa, pe piata traditionala;
• capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliu, capacitate rapida de decizie;
• personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
• spirit de organizare, planificare, control;
• integrare si lucru in echipa;
• flexibilitate, entuziasm si spirit de initiativa;
• atasament fata de valorile companiei;
• cunostinte operare PC, tableta. Sistem Android, Windows, Microsoft Word si Excel, Internet;
• permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:

• Crearea, mentinerea si gestionarea relatiilor comerciale cu clientii;
• Realizarea planului de vanzari si incasari pe zona Iasi si Vaslui;
• Identificarea de noi clienti si oportunitati de crestere a business-ului;
• Implementarea programelor de trade marketing conform standardelor companiei;
• Monitorizarea pietei si propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii;
• Intocmeste rapoarte de vanzari sau alte raporte specifice activitatii;
• Ofera consultanta de specialitate clientilor din portofoliu sau suport in efectuarea de demonstratii de aplicare a produselor;
• Actualizarea bazei de date.

logo ROST

Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial si de beneficii, in acord cu politicile si obiectivele companiei;
Pregatire profesionala continua;
Expunere la un mediu de lucru international.

logo-innenvweissuntitled

Stimate candidat,

Prin faptul ca ne trimiteti CV-ul dvs. ne confirmati faptul ca sunteti de acord ca datele dvs. personale incluse in acest document, sa fie prelucrate de departamentul de resurseumaneal companiei Fabryo Corporation in scopul bunei derulari a procesului de selectie a candidatilor pentru pozitiile publicate pe acest site.

Conform Politicii de confidentialitatepublicata pe site-urile companiei savanaculoare si aplaFabryo Corporation isi asuma raspunderea pentru protectia deplina a datelor dvs. personale si se obliga sa nu transmita aceste date unei terte parti fara acordul dvs. Mai mult de atat, in cazul in care profilul dvs. se califica pentru o selectie la o pozitie la care ati aplicat, datele dvs. personale vor fipastrate doar pentru o perioada demaxim6 luni de la finalizarea procesului de recrutare, conform politicii noastre de retentie a datelor candidatilor. Aceasta politica nu exclude sansa dvs. de a aplica la orice alta pozitie devenitadisponibila si anuntata pe site-urile de recrutare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Fabryo Corporation pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Fabryo Corporation pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Fabryo Corporation locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?