Agent de vanzari imobiliare

Salar net
1000 - 1500 EURO / luna

Candidatul ideal

Ești pasionat/ă de domeniul Real Estate și îți plac proiectele îndrăznețe, care cresc standardelor locuirii la nivel global?
Construim casele viitorului: cu materiale sănătoase și având cel mai înalt standard de performanță energetică din lume de la ora actuală, în același timp prietenoase cu mediul. Ne completăm echipa cu un agent imobiliar determinat să lucreze cu piața premium din România și EU, promovând case și ansambluri rezidențiale revoluționare. Afla mai multe pe www.biobuilds.com

Pe scurt:

  • O prezență plăcută a unei persoane dornice de a interacționa cu oamenii, empatică, capabilă să se adapteze conform nevoilor clienților, pe care le identifică cu ușurință
  • Experiență de minimum 2 ani în vânzări imobiliare
  • Cunoștințe despre domeniul arhitecturii / designului interior/ locuirii în general sau o deschidere naturală spre a studia în detaliu concepte imobiliare complexe
  • Abilități native de comunicare verbală și în scris
  • Abilitatea de a reda concepte complexe într-un limbaj dinamic, simplu, neîncărcat
  • Deschidere spre acumulare de cunoștințe noi, capacitate mare de absorbție și memorie vizuală bună, reușind să vorbești cu încredere și siguranță despre produsele pe care le promovezi (atât conceptul de fabricație cât și casele în sine)
  • Capacitatea de a lucra organizat și planificat și de a urmări constant graficul de acțiuni și încadrarea în timpul alocat pe fiecare acțiune
  • O persoană cu multă ambiție, curiozitate și motivație de a-și crește performanțele profesionale permanent
  • Pozitivitate și voie bună, pe care să reușești să le transmiți celor cu care interacționezi
  • Punctualitate, flexibilitate a deplasării pentru întâlnirile cu potențialii clienți
  • Limbi străine: engleză la nivel mediu-avansat, alte limbi constituind un avantaj
  • Abilități dе lucru în pachetul Google suite / Adobe Photoshop / Canva constituie un avantaj
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Administrarea, planificarea și gestiunea bazei de date a potențialilor clienți și a clienților finali, folosind unelte specifice, proceduri și instrucțiuni
  • Prezentarea imobilelor construite către potențialii clienți sau cumpărători
  • Mаnagеmentul complet al ofertelor, inclusiv negocierea pachetelor de construcție
  • Capacitatea de a explica avantajele acestor case într-un mod dinamic, interesant, ușor de înțeles, fiind o interfață între client și departamentul tehnic de arhitectură.
  • Prospectare de clienți și parteneri. Vei face studii complexe alături de Managerul de marketing, dezvoltând concepte cum ar fi buyer’s personna
  • Dezvoltarea, alături de managerul de Marketing și departamentului de arhitectură a unui plan de vânzări, bazat pe studii de piață, procese și instrucțiuni de lucru. Vei propune noi metode de a crește comunitatea oamenilor interesați de casele performante energetic și sănătoase, ajutând implicit la aducerea de noi clienți

Suntem o companie care dispune de tehnologia și determinarea de a schimba modul în care se construiește în ziua de azi, de la simple clădiri, la case în care aerul interior e chiar mai curat și sănătos decât cel de afară, cu un impact pozitiv asupra mediului. Cum? Pentru că materialele din care sunt construite stochează dioxidul de carbon. Aceste case pot să producă bani, în timp ce costurile de întreținere să fie de 0 lei. Am construit cea mai performantă casă de pe glob cu tehnologie de serie produsă de noi. Suntem orientați spre tehnologie inovativă și extrem de hotărâți să producem un bulgăre de schimbare care să facă înconjurul lumii. Afla mai multe pe www.biobuilds.com

Vei avea astfel șansa să faci parte dintr-o echipă completă, care are un overview al întregului proces de la primele schițe de arhitectură până la prefabricare și construire pe șantier. Tu vei fi liantul echipei cu potențialii clienți.

Ce oferim noi?

  • Un pachet salarial motivant, prin bonusuri și premii care respectă implicarea și rezultatele tale, bazate pe KPI
  • Vei avea posibilitatea de a avansa într-un proiect inovator la scară internațională cu potențial de impact pozitiv asupra industriei construcțiilor.
  • Seriozitate! (salariul și bonusurile le vei primi fără întârzieri…de fiecare dată!
  • O echipa mereu gata sa ofere tot suportul și îndrumarea necesară pentru a atinge obiectivele companiei
  • Un sistem de management care încurajează dezvoltarea personală

Dacă consideri cele de mai sus în aceeași linie cu ambițiile tale profesionale, ne-ar face plăcere să te cunoaștem! Trimite-ne CV-ul și orice alt material pe care îl consideri relevant pentru experiența ta profesională la [email protected] sau aplică prin această platformă și vom stabili o întâlnire. Te încurajăm să ne spui în 2-3 propoziții de ce îți dorești să faci parte din echipa noastră, iar dacă mai ai unele întrebări, poți să ne contactezi la aceeași adresă și îți vom răspunde negreșit.