Agent Instalari si Reparatii, judetul Neamt ID 1040182

nespecificat

Candidatul ideal

  • Orientare catre client si catre rezultate;
  • Cunostinte introductive despre retele dе telecomunicatii (transmisiuni, comutatie, IP);
  • Persoana activa, foarte organizata si structurata, capabila sa coordoneze si sa gestioneze mai multe lucrari in acelasi timp;
  • Abilitati bune dе comunicare verbala si in scris;
  • Cunostinte tehnice avansate despre serviciile de voce si date (ex: ISDN, xdsl, IPTV) constituie avantaj;
  • Cunostinte in domeniul IT reprezinta un avantaj;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Adaptabil la program flexibil;
  • Spirit dе initiativa;
  • Abilitatea dе a lucra in echipa;

Descrierea jobului

SCOP PRINCIPAL:
Efectueaza in timp util si la un nivel de calitate ridicata, activitati specifice in retelele Telekom, in vederea instalarii sau repararii de servicii de telecomunicatii si asigurarea functionarii acestora in parametri optimi. Actioneaza zilnic ca un reprezentant integru al companiei Telekom, intelegand ca fiecare actiune pe care o intreprinde este pentru maximizarea veniturilor, a ratei de utilizare a retelelor si cresterea nivelului de satisfactie al clientilor.

RESPONSABILITATI PRINCIPALE

  • Instaleaza/activeaza servicii de voce, date si televiziune precum si servicii conexe;
  • Repara la locatiile clientilor defectiuni sau disfunctionalitati ale retelei Telekom, conform dispecerizarii centrelor de coordonare;
  • Contribuie la promovarea de produse si servicii furnizate de Telekom Romania;
  • Se asigura in cadrul activitatilor de instalare si reparatii servicii de date, voce si televiziune precum si servicii conexe ca parametrii tehnici de functionare sunt in conformitate cu specificatiile tehnice ale serviciilor;
  • Intocmeste contracte, anexe specifice;
  • Furnizeaza informatiile necesare administrarii si intretinerii bazei de date cu evidenta retelei Telekom;
  • Foloseste instrumentele tehnice din dotare privind dispecerizarea activitatilor prin sisteme informatice, laptop, aparate de masura si control, etc.;
  • Completeaza formulare si rapoarte standard (in scris sau automat) conform procedurilor departamentului pentru a-si informa superiorii cu privire la starea actuala/evolutia muncii prestate (lucrari executate si consum de materiale);
  • Aduce la cunostinta sefilor directi aspecte privind starea infrastructurii retelei Telekom ce necesita lucrari de reabilitare: stalpi, cable, bransamente, cutii terminale, repartitoare, cabinete stradale, etc.;
  • Respecta si completeaza procedurile si documentele de lucru cu gestiunea si cu clientii;
  • Recupereaza si preda in gestiune echipamente si materiale din teren;
  • Disponibilitate pentru lucrari la distanta in alte proiecte pentru perioade bine definite;
BENEFICIILE NOASTRE:
  • Servicii medicale pentru tine si familia ta
  • Tot ce poti citi cu Bookster!
  • Plan individual de beneficii, flexibil in functie de nevoi
  • Plan de dezvoltare personala si profesionala
Inainte de aplicarea pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy pentru a va informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal.

Doar candidatii selectati vor fi contactati!

Telekom Romania este un brand dinamic, care ofera servicii de telecomunicatii fixe si mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vasta de clienti, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent in 51 de tari de pe 5 continente.
Solutiile noastre deschid o lume infinita de oportunitati de a impartasi cele mai frumoase si emotionante experiente cu familia, prietenii, colegii si cu cei din jurul nostru. Misiunea noastra este sa imbogatim vietile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe si mobile, tehnologii de ultima generatie 4G, fibra optica, precum si Internet TV, care aduce utilizatorilor o noua experienta de divertisment, cu acces la continut exclusiv si de calitate, pe toate ecranele, si functionalitati interactive avansate. In ceea ce priveste clientii business, Telekom Romania este partenerul de incredere al companiilor, pentru care oferim solutii complete de comunicatii si IT&C care sa sprijine companiile sa devina mai competitive si mai agile.
Solutiile noastre conecteaza oameni, masini si continut, pentru un viitor mai bun, mai sigur si mai simplu.