Agent Servicii Clienti (clienti majori)

Descrierea postului:

- pastreaza permanent legatura cu celelalte departamente pentru a gasi solutii ce vin in intampinarea nevoilor clientilor;

- furnizeaza cu regularitate informatii actualizate in legatura cu transporturile, respectand termenele agreate si folosind canalele de comunicare cele mai adecvate;

- investigheaza si rezolva problemele aparute in transporturile clientilor dedicati;

- valideaza/finalizeaza rapoartele solicitate in mod corect si in timp util;

- ofera clientilor solutiile potrivite, luand in considerare cerintele acestora;

- ofera suport clientilor dedicati pentru a asigura retentia si un nivel ridicat de multumire a acestora, conform cu politicile si procedurile in vigoare;

- escaleaza situatiile si problemele deosebite catre membrii seniori sau supervizorul echipei.

Cerintele postului:

- studii medii finalizate (studiile superioare constituie un avantaj);

- excelente abilitati de comunicare si spirit echipa;

- adaptabilitate, capacitate de rezolvare a problemelor;

- minimum 6 luni experienta intr-un rol de customer service;

- limba engleza - nivel avansat;

- cunostinte PC.

Specificatii:

- sediul: Willbrook Platinum (Sos. Bucuresti-Ploiesti);

- contract pe perioada nedeterminata;

- tichete masa, asigurare medicala si de viata.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TNT Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TNT Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TNT Romania SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?