AGENT TRANSPORTURI

Descrierea companiei:

Societatea Cornu Boulangerie SRL, membra a grupului elvetian CORNU, cu o istorie veche de peste 80 de ani in domeniul fabricarii de produse de patiserie fina, cu unitati de productie in Elvetia, Franta si Romania.

Cerinte:

- studii medii/superioare

- bune abilitati de comunicare, organizare si planificare;

- bune cunostinte de operare PC;

- abilitati de lucru in echipa;

- rezistenta la stres;

- punctualitate;

- flexibilitate;

- implicat, onest, empatic;

Principalele sarcini și responsabilități:

- Planificarea si organizarea activitatilor legate de transport, sub supravegherea superiorului ierarhic;

- Cunoasterea si respectarea prevederilor legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;

- Preluarea cererilor/comenzilor de transport din partea departamentului de productie/vanzari;

- Identificarea de furnizori de servicii de transport in vederea organizarii transportului de marfuri in standardele de calitate impuse de client;

- Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor si comunicarea solutiilor alese catre superiorul ierarhic;

- Organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;

- Asigurarea si mentinerea relatiei cu furnizorii de transport;

- Programeaza camioanele in timp la incarcare pentru livrarea marfurilor la client in termenul asumat;

- Transmiterea de informatii catre celelalte departamente interesate, cu privire la programul de livrari catre clienti, intre depozite si retururi;

- Urmarirea livrarilor pe tot parcusul lor pana la receptia marfurilor si semnalarea tuturor problemele ivite, in timp util, catre clienti si superior ierarhic;

- Realizarea de rapoarte logistice solicitate de catre Seful departamentului de logistica;

- Suport administrativ pentru indeplinirea formalitatilor vamale.

Beneficii:

- Salariu atractiv;

- Training de specialitate  si cursuri de limbi straine;
- Mediu de lucru placut, provocator;
- Posibilitatea de a avansa atat profesional, cat si personal prin desfasurarea activitatii alaturi de experti in domeniul: management, productie, logistica.

Locatia desfasurarii activitatii: comuna Manastiur, Judet Timis.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CORNU BOULANGERIE pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CORNU BOULANGERIE pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CORNU BOULANGERIE locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?