nespecificat

Candidatul ideal

Dorim ca noul coleg sa fie cu "lipici" la clienti si placut in discutii cu oamenii;
♦ sa comunice usor și sa fie capabil sa formeze excelente relatii cu clientii;
♦ sa aiba atitudine pozitiva, sa creada in produsele pe care le promoveaza;
♦ sa fie o persoana organizata, punctuala si sincera;
♦ sa fie cu initiativa, atent la detalii - deoarece detaliile alcatuiesc perfectiunea;
♦ problemele pe care trebuie sa le rezolve sa fie privite ca sarcini de serviciu,
iar rezultatul final sa fie satisfactia clientului si implicit dezvoltarea brandului LUMYTOOLS;
♦ sa se integreze usor in echipa si sa contribuie la dezvoltarea acesteia;
♦ daca cunoaste piata de bricolaj, are un avantaj in discutiile ulterioare;
♦ inițiativă, atenție la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor;
♦ sa aiba permis categoria B, fara evenimente si sa iubeasca Viata.

Descrierea jobului

♦ Vizitează săptămânal clienții din zona arondată, cărora le vinde marfa din catalogul Lumytools iar comenzile le preia pe tabletă;
♦ Încaseaza facturile scandente pentru ca vânzarea sa fie încheiată cu succes;
♦ Prezintă clienților mostre de produse, promoții și alte oferte actuale;
♦ Identifică clienți noi pe care-i ofertează în urma consultării cu Directorul de Vânzări;
♦ Notează în tabletă activitățile desfășurate zilnic cu clienții de pe traseu;
♦ Implementează la clienți rafturi de prezentare, pe care ulterior le merkantizeaza - deoarece "cuiul gol nu aduce bani"
♦ Prin acțiunile întreprinse realizează obiectivele de vânzari pe zona alocată și crește cota de piață;
♦ Rezolvă împreună cu Directorul de Vânzări și colegii de la birou, toate situațiile apărute în teren pentru ca ne dorim clienți mulțumiți.

Societatea Lumy Tools Trans Suceava Filiala Otopeni, avand ca obiect de activitate importul si distributia de scule si unelte de mana pentru constructii si finisaje, angajeaza pentru judetul ARAD, Agent Comercial .

Pachet salarial motivant (fix plus bonusuri)
- Mașină, Telefon, Tableta
- O echipa tanara si dinamica care doreste sa fie la inaltime.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la LUMY TOOLS TRANS FILIALA OTOPENI pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la LUMY TOOLS TRANS FILIALA OTOPENI pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are LUMY TOOLS TRANS FILIALA OTOPENI locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă LUMY TOOLS TRANS FILIALA OTOPENI la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?