Agent Vânzări Clienţi Rezidenţiali (108826)

nespecificat

Candidatul ideal

Educaţie necesară: studii medii sau studii superioare în curs de finalizare;
Experienţă practică necesară: experienţa în domeniu constituie avanataj;
Cunoştinţe limbi străine: cunoaşterea limbii engleze poate consitui avantaj;
Cunoştinţe IT: deprinderi utilizare MS Office;
Altele: disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului; abilităţi de negociere şi prezentare bune; spirit antreprenorial/motivare puternică; abilităţi analitice şi conceptuale bune; nivel ridicat al angajamentului şi orientare către lucrul în echipă.

Descrierea jobului

Aplici şi propui măsuri de optimizare a proceselor şi procedurilor legate de relaţia cu clienţii rezidenţiali, asigurând creşterea numărului de clienţi, fidelizarea acestora şi creşterea profiturilor, prin asigurarea unor servicii operative şi de înaltă calitate;
Oferi informaţii generale şi specifice, privind serviciul de furnizare;
Ofertezi clienţii care se prezintă în Centrul Relaţii Clienţi (CRC), cu produse şi servicii, în limita de competenţă;
Operezi rezilierea de contract, la cererea clientului/ furnizorului (neplată cval.energie consumată) / operatorului de distribuţie (lipsa acces citire aparat de masură);
Promovezi, clienţilor care accesează CRC-urile, canalele de interacţiune online dezvoltate (Live Chat, e-mail, Myline, IVR) ca urmare a derulării programului de digitalizare, la nivel de companie;
Promovezi şi oferi suport clienţilor care accesează CRC-urile, pentru uzitarea biroului MyOffice, în oferirea de informaţii.

Ce îţi oferim

Pachet salarial atractiv;
Premiu de performanţă;
Tichete de masă;
Asigurare privată de sănătate;
Pensie facultativă;
Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.