Agent Vanzari materiale de constructii

CANDIDATUL IDEAL:

-Un profesionist ca agent vanzari, cu foarte bune cunostinte tehnice, entuziast, activ şi persuasiv;
-Studii tehnice universitare (constructii, instalatii, politehnica);
-Experienta comerciala ca agent vanzari sau in achizitii de minimum 2 ani in domeniul materialelor de constructii, finisaje, ceramică, invelitori;
-Experienta in vanzari consultative;
-Excelente abilitati comunicare, relationare si negociere;
-Portofoliul propriu de clienti reprezinta un avantaj major;
-Cunostinte solide de MS Office: Word, Excel, Outlook, documentare si comunicare in mediul internet;
Permis conducere cat. B.

RESPONSABILITATI:

-Prospecteaza in permanenta piata de constructii din zona alocata, atat din persectiva concurentei cat si din perspectiva potentialilor clienti;
-Vaneaza in permanenta clienti noi, mentine si dezvolta clientii din portofoliul propriu de materiale de constructii;
-Contacteaza potentialii clienti, stabileste intalniri, construieste, prezinta si negociază oferta adaptata nevoilor identificate, urmarind livrarea comenzilor si incasarea platilor;
-Intocmeste rapoarte de vanzari periodice.

BENEFICII:

1. Excelent pachet salarial si de beneficii, negociabil in urma interviului;
2. Bonusuri din vanzari conform KPI actuali (vanzari si incasari)
3. Achizitii din companie si parteneri la preturi preferentiale, zile suplimentare de concediu, prime ocazionale, alte beneficii
4. Autoturism si telefon de serviciu;
5. Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;
6. Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie serioasa, solida si de succes;
7. Plan individual de dezvoltare, plan de cariera si cursuri de dezvoltare profesionala platite de companie;
8. Se perfectioneaza in mod continuu atat din punct de vedere al cunostintelor tehnice cat si al abilitatilor de vanzari pentru a se putea mentine la standardele de performanta impuse de catre companie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC AMBIENT SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC AMBIENT SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC AMBIENT SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?