Agent vanzari piese de schimb utilaje agricole

Dicor Land SRL, companie specializata in domeniul pieselor si utilajelor agricole, partener al unor furnizori europeni consacrați (Maschio Gaspardo, Olimac, Steyr, Irtec, Pasto, Madara, Zanon) reprezentant direct al fabricii autohtone Mecanica Ceahlău, cauta noi colegi.

Zone de interes: Galati, Braila, Vrancea, Tulcea, Buzau

Cerinte:

  • Cunoștințe tehnice despre piese și utilaje;
  • Experienta intr-un post similar;
  • Cunostinte de programe specifice de identitificare piese – constituie un avantaj;
  • Excelente abilitati de comunicare si negociere;
  • Atitudine deschisa, optimism, energie si pasiune pentru vanzari, placerea de a interactiona cu clientii;
  • Permis categoria B.

Responsabilitati:

  • Promovarea si vanzarea directa a pieselor de schimb pentru utilajele agricole;
  • Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
  • Mentinerea in cele mai bune relatii a clientilor din portofoliul societatii;
  • Identificarea corecta a nevoilor clientului si oferirea solutiilor tehnice optime;
  • Intocmeste comenzile in cantitatile si sortimentatia negociata cu fiecare client;
  • Pregateste (redacteaza), transmite, negociaza si finalizeaza ofertele catre clienti;
  • Respectarea targetelor lunare de vanzari;
  • Intocmirea tuturor documentelor in cadrul procesului de vanzare;
  • Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti;
  • Intocmeste rapoarte privind comenzile si vanzarile;

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant format din salariu fix  si comision raportat la targetul de vanzare;
  • Masina de serviciu
  • Tableta si Telefon de serviciu;
  • Tichete de masa in valoare de 15,18 ron/zi lucrata;
  • Tichete de vacanta;
  • Prime de Paste, de Craciun, zi de nastere, casatorie, nastere copil.
  • Apartenența la o echipă de profesioniști;
  • Posibilitate de dezvoltare personală și profesională.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dicor Land SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dicor Land SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?