Agent vanzari - telesales

Candidatul ideal

  • Abilitati de negociere bine dezvoltate, persuasiv,  persoana usor adaptabila la schimbari;
  • Bun organizator, cu foarte bune calitati de prezentare, comunicare si relationare cu clientii;
  • Perseverenta si abilitatea de a ramane motivat si dupa primirea unor refuzuri;
  • Capacitatea de a lua decizii si de a lucra in echipa;
  • Atent la detalii;
  • Constituie avantaj experiența anterioară în vânzări prin telefon.
  • Studii medii finalizate (cu diploma de Bacalaureat ) / superioare.
  •  Cunostinte operare PC (Microsoft Office);
  • Cunostinte  de limba engleza nivel mediu;
  • Cunostinte de limba maghiara (constituie un avantaj ).

Descrierea jobului

• Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
• Initiere apeluri telefonice in vederea promovarii si vanzarii serviciilor companiei catre clientii potentiali;

• Fidelizarea si informarea continua a clientilor activi;
• Mentinerea la zi a cunostintelor profesionale: produsele companiei, procedurilor de lucru, informatiilor referitoare la campaniile de promovare si promotiile curente;
• Realizarea planului de vanzari;
• Intocmirea rapoartelor privind activitatea de vanzari;

Beneficii:

• Pachet salarial motivant;
• Condiții stabile de angajare;
• Șansa de a beneficia de pregătire consistentă în domeniul vânzărilor de la o echipa profesionistă;
* Susținere în construirea unei cariere de succes.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. SIDE TRADING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. SIDE TRADING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. SIDE TRADING S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?