AI Design & Development Engineer

În calitate de partener de transformare globală de încredere, Welocalize accelerează călătoria globală de afaceri, permițând mărcilor și companiilor să ajungă, să se implice și să crească publicul internațional. Welocalize oferă servicii de transformare a conținutului multilingv în traducere, localizare și adaptare pentru peste 250 de limbi, cu o rețea în creștere de peste 400.000 de resurse lingvistice din țară. Stimulând inovația în serviciile lingvistice, Welocalize oferă soluții de transformare a datelor de instruire de înaltă calitate pentru învățarea automată activată prin NLP, combinând tehnologia și inteligența umană pentru a colecta, adnota și evalua toate tipurile de conținut. Echipa noastră lucrează în locații din America de Nord, Europa și Asia, deservind clienții noștri globali de pe piețele care contează pentru ei. www.welocalize.com

Pentru a îndeplini această muncă cu succes, o persoană trebuie să fie capabilă să îndeplinească fiecare îndatorire esențială în mod satisfăcător. Cerințele enumerate mai jos sunt reprezentative pentru cunoștințele, abilitățile și/sau abilitățile necesare. Pot fi făcute acomodari rezonabile pentru a permite persoanelor cu dizabilități să îndeplinească funcțiile esențiale.

SCOPUL PRINCIPAL AL ​​POSTULUI

Rolul este cheia pentru proiectarea, dezvoltarea și întreținerea infrastructurii software de învățare automată (ML). Această infrastructură are platforma de flux ML ca nucleu și gestionează toate experimentele ML cu activele de date asociate. Această infrastructură facilitează și gestionează, de asemenea, implementarea modelelor ML de producție într-un depozit de containere pentru acces de producție prin AWS Fargate.

Rolul necesită, de asemenea, o colaborare foarte strânsă cu inginerii de cercetare și dezvoltare AI, rezolvând diverse probleme de software, inclusiv probleme tehnice ale platformei de nivel inferior (de exemplu CUDA). O parte cheie a rolului este de a oferi îndrumări și de a încuraja conceptele și abordările „întreprinderilor” ale dezvoltării, aducând codul prototip într-un livrabil robust și scalabil.

ÎNDATORIRILE PRINCIPALE

  • Următoarea este o listă neexhaustivă de responsabilități și domenii de proprietate ale dezvoltatorului AI R&D:
  • Deține întreaga infrastructură și dezvoltarea de back-end a proiectului software ML, lucrând îndeaproape cu inginerii ML pentru a implementa funcționalitatea de care au nevoie.
  • Responsabil de colaborarea cu alți dezvoltatori de platforme (de exemplu, Pantheon, terțe părți) pentru a ne asigura că produsele (modelele) noastre ML pot fi accesate și consumate în mod eficient, eficient și fiabil prin intermediul API.
  • Susține cele mai bune practici de dezvoltare de software în rândul echipei și îndrumă atât codificatorii noi, cât și cei mai consacrați pentru a-și îmbunătăți abilitățile (optimizare etc.).
  • Acționați ca o „voce expertă” atât pentru apelurile tehnice interne, cât și externe (client/furnizor).
  • Deține (administrator) depozitul de software al echipei
  • Rămâneți la curent cu tehnologiile de ultimă oră și conceptele de dezvoltare

Cerințe

  • nivel de educatie
  • Diplomă de licență (BSc.) de la un colegiu sau universitate într-un domeniu conex, sau o combinație echivalentă de educație și experiență.
  • Experienţă
  • Necesar:
  • 5 ani de experiență vastă de lucru pe un sistem de operare Linux, 2+ ani la nivel de administrator
  • 3 ani de experiență extinsă în programare Python (scriptare, Python ca OOP)
  • Experienta cu urmatoarele tehnologii:
  • Git
  • Cuda
  • Docher
  • De dorit:
  • Experiență în infrastructură/implementare AWS
  • Experiență de implementare/proiect ML
  • Ingineria datelor
  • Structuri de date (liste, matrice, tupluri, dicționare etc.)
  • Algoritmi (căutare, sortare)
  • Arhitectură (optimizare, procesare distribuită etc.)

Competențele cheie necesare pentru acest rol

  • Înaltă competență în concepte de dezvoltare și programare eficientă
  • Serviciu Clienți excelent
  • Înclinat în mod natural către calitate în toate domeniile de responsabilitate
  • Comunicator persuasiv, cu accent pe transparență și construirea de relații
  • Rezolvator de probleme cu un impuls pentru îmbunătățirea continuă a proceselor
  • Pacient când explică concepte tehnice celor nefamiliari sau care se străduiesc să înțeleagă. Aceasta este cheia aspectului de mentorat al rolului.
  • Confortabil cu o critică sinceră și constructivă (atât a da, cât și a primi) și a dezbate între membrii echipei. În acest fel investigăm toate ideile și stabilim cea mai bună cale de urmat
  • Atitudine curioasă, tehnică, analitică

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Welocalize pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Welocalize pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Welocalize locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?