Amazon Vendor Services Consultant with Spanish

Descriere

De când Amazon și-a deschis porțile virtuale, scopul a fost de a deveni cea mai centrată pe clienți din lume. Cum se realizează acest lucru? Având oameni ca tine, care se asigură că clienții găsesc tot ceea ce caută online – la prețuri excelente și comoditate. Atât Amazon, cât și vânzătorii care își listează produsele pe site-uri oferă deja milioane de articole noi și folosite într-o gamă largă de categorii. Vino și experimentează o companie care se reinventează în fiecare zi. Cufundați-vă într-un mediu care este în ritm rapid, în expansiune și care inventează continuu noi eficiențe și oferă oportunități grozave pentru clienții săi și pentru dvs.! Veți ajuta Amazon să creeze cea mai grozavă experiență de cumpărături de pe Pământ – un magazin care oferă mai multe produse și mărci cu cel mai convingător conținut în comparație cu orice alt magazin online sau offline.

Deschiderea Catalogului Amazon Vendor Services (AVS) este concepută pentru a oferi cele mai bune soluții scalabile din clasă, pentru a ajuta specialiștii și furnizorii de mărci să adauge selecție și să îmbunătățească calitatea conținutului și a metadatelor lor (IDQ) pe site-urile Amazon. Căutăm un consultant AVS cu înaltă calificare și autonomie care să contribuie la buna desfășurare a programului UE. Candidatul de succes va contribui puternic la viziunea de ansamblu a echipelor AVS, îndeplinește în același timp nevoile afacerii și protejează integritatea experienței clienților.

Sfera și principalele responsabilități ale rolului vor include:
  • Facilitarea relațiilor cu echipa de retail, înțelegerea obiectivelor, factorilor și parametrilor acestora.
  • Aprofundarea problemelor furnizorilor, colectarea, analizarea și partajarea datelor pentru a ajuta la impulsionarea deciziilor de afaceri bazate pe date.
  • Participarea la coordonarea onboarding-ului noilor furnizori, contribuind la stabilirea așteptărilor și facilitând discuțiile folosind o agendă prestabilită.
  • Acționând ca un punct de contact și formator pentru partenerii de afaceri atât interni cât și externi, veți identifica problemele și vă veți asigura că acestea sunt abordate, documentate și rezolvate în timp util și profesional.
  • Analizarea proactivă a domeniului, participarea și livrarea proiectelor la scară mică. Veți defini rezumate și foi de parcurs clare, stabilind în mod eficient așteptările părților interesate.
  • Veți sprijini proiecte cu viitoarea lansare în UE.
  • Auditarea și susținerea calității/eficienței proceselor de servicii, analizarea și remedierea cauzei principale.
  • Serviți ca un centru inovator de excelență, lucrând la piloți de catalog, testând noi inițiative etc.
  • Furnizarea de recomandări cu valoare adăugată pentru a îmbunătăți sistemele și programele.
  • Funcționează cu autonomie considerabilă, frugalitate și discreție, lucrând eficient cu o bună prioritizare și judecată. Veți ajuta la identificarea și evaluarea riscurilor potențiale și contribuiți la determinarea măsurilor corective adecvate.
  • Comunicarea și colaborarea eficientă cu colegii și managementul UE. Împărtășirea cunoștințelor cu ceilalți (atât verbal, cât și în scris), în interiorul și în afara echipei dvs.
  • Răspunsul prompt și precis la întrebările atât de la clienți, cât și de la partenerii interni de afaceri, inclusiv echipele de conducere. Escalarea problemelor prompt și adecvat atunci când este necesar.
Disclaimer

Amazon este un angajator cu șanse egale. Credem cu pasiune că angajarea unei forțe de muncă diverse este esențială pentru succesul nostru. Luăm decizii de recrutare în funcție de experiența și abilitățile tale. Apreciem pasiunea ta de a descoperi, inventa, simplifica și construi. Salutăm cererile de la toți membrii societății, indiferent de vârstă, sex, dizabilitate, orientare sexuală, rasă, religie sau credință.

Calificări de bază
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală, cu competențe în limba engleză (C1) și spaniolă;
  • Cel puțin 4 ani de experiență în roluri care implică interacțiune directă și comunicare cu părțile interesate ale companiei, rezolvarea problemelor și cunoștințe de bază despre influențarea metricii de afaceri
Cerințele pentru locul de muncă
  • Trebuie să fiți capabil să acționați cu integritate profesională, lucrând pozitiv, rapid și eficient cu o varietate de personalități și stiluri de lucru.
  • Încredere în gestionarea relațiilor simultane cu clienții; o mentalitate puternică privind serviciile și abilitatea de a utiliza valori pentru a identifica zonele de interes. Trebuie să fii abil în înțelegerea și interpretarea obiectivelor de afaceri, luând în considerare atât nevoile Amazon, cât și ale partenerilor externi.
  • Versatilitate, cu abilitatea de a gândi pe picioarele tale, de a lua decizii inteligente, de a gestiona proiecte concurente, de a respecta termenele limită și de a oferi rezultate de înaltă calitate sub presiune.
  • Atenție excelentă la detalii cu abilități analitice solide pentru a evalua și rezolva ambiguitatea proceselor, inclusiv monitorizarea și îmbunătățirea performanței în raport cu KPI-urile.
  • Trebuie să dai dovadă de pasiune și inițiativă în rezolvarea problemelor (chiar și în afara atribuțiilor tale), atât în ​​mod reactiv, cât și proactiv. Trebuie să fiți capabil să propuneți soluții creative, preluând controlul asupra problemelor până la rezolvare.
  • Cunoștințe de lucru excelente ale aplicațiilor Microsoft Office (Excel, Outlook, Word) și ale sistemelor de gestionare a conținutului – capabil să învețe și să utilizeze rapid instrumente și sisteme noi.
Calificări preferate
  • O diplomă de licență sau o diplomă echivalentă de școală de afaceri;
  • O experiență de management de proiect;
  • Cunoștințele de bază de SQL, XML, HTML și VBA sau orice alt limbaj tehnologic reprezintă un avantaj

Firma - Amazon Dev Ctr (Romania) SRL

Job ID: A1924093

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Amazon pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Amazon pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Amazon locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?