Analist Achizitii

Candidatul ideal

Esti ambitios, organizat si iti place sa lucrezi cu cifre? Iti doresti sa te dezvolti in domeniul achizitiilor si sa ai impact in relatiile cu cei mai mari producatori internationali de medicamente?

- Absolvent de studii universitare, preferabil pe un profil economic, tehnic sau medical
- Pasionat de Excel, cu experienta de lucru cu rapoarte si analize de date
- Gandire analitică, abilități de planificare, organizare și prioritizare
- Minim 1 an de experiență în achiziții / comercial, preferabil în industria farma, sau retail / FMCG.

Descrierea jobului

Ai un rol important in derularea contractelor de achizitii, prin analiza si raportarea valorilor, stocurilor, discount-urilor. Apartii unui departament-cheie si inveti principiile achizitiilor de succes.

- mentinerea relatiei cu reprezentantii companiilor producatoare de medicamente
- urmarirea respectarii conditiilor de achizitie si derularea contractelor de achizitii -in medie 5-10 contracte importante
- efectuarea comenzilor, conform contractelor de achizitii catre producatori, precum si monitorizarea fluxului de aprovizionare
- interventia pentru rezolvarea problemelor de aprovizionare si stocuri ce impacteaza conditiile de achizitii (valoare, stocuri) prin efectuarea unor rapoarte si analize periodice sau la solicitarea Managerului de Achizitiiefectuarea sarcinilor de ordin financiar: gestionarea notelor de credit, emiterea facturilor de servicii, reconcilierea soldurilor
- transmiterea ofertelor către terți și completarea datelor pentru ofertele de produse.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FARMACIILE DONA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FARMACIILE DONA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FARMACIILE DONA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?