Analist administrare si urmarire credite

nespecificat

Candidatul ideal

Alatura-te echipei BSG Credit IFN SA daca:
- esti o persoana organizata, cu abilitati de analiza si sinteza, atenta la detalii;
- stii sa-ti prioritizezi sarcinile si obiectivele planificate;
- ai studii superioare finalizate in domeniul economic/financiar;
- detii cunostinte avansate operare PC: pachet MS Office (Excel, Word) internet browsing, e-mail;
- ai experienta in domeniul serviciilor financiare/bancare (constituie avantaj);

Descrierea jobului

Pe acest post vei avea urmatoarele responsabilitati:
- analizezi cererile de credit si verifici documentele aferente dosarului de credit;
- te asiguri de existenta documentelor conform procedurilor interne;
- analizezi profilul clientului si efectuezi verificarile necesare in bazele de date interne si externe;
- evaluezi criteriile de eligibilitate ale clientilor;
- mentii legatura cu clientii oferindu-le informatii corecte, clare si complete;
- inregistrezi in aplicatiile specifice operatiunile aferente contractelor de credit;
- monitorizezi derularea contractelor, incasarea ratelor si a dobanzilor;
- intocmesti diverse rapoarte aferente activitatii de creditare;

In cadrul companiei vei fi apreciat si vei beneficia de:
- training-uri periodice specifice activitatii;
- salariu + tichete de masa pentru fiecare zi lucratoare din luna (valoarea unui tichet de masa este de 20 lei);
- prima de Paste, Craciun si de 8 Martie;
- preturi si comisioane speciale la serviciile companiei;
- concediu de odihna suplimentar in functie de vechimea in companie;
- prima de recomandare daca iti aduci prietenii in echipa;

BSG Credit IFN SA este o institutie financiara nebancara nou infiintata in Romania, care isi propune sa ofere produse si solutii de creditare simple si adaptate nevoii fiecarui client in parte, imbinand principiile de creditare traditionale cu solutii digitale inovatoare. Suntem o echipa tanara si competenta, apreciem diversitatea de idei, opinii si experiente. Suntem dornici sa invatam lucruri noi si ne dezvoltam continuu.