Analist Baze de Date

Candidatul ideal

Cerinte:
• Cunostinte solide de analiza baze de date;
• Operare PC: MS Office (Excel la nivel avansat);
• Pregatirea de materiale si rapoarte;
Cunostinte MySQL

Descrierea jobului

Resonsabilitati:
• Comunica cu clientii interni din aria de responsabilitate dedicata pentru definirea si intelegerea cerintelor de business in vederea analizarii datelor
• Proiecteaza, implementeaza, intretine si testeaza baze de date suport pentru aplicatiile informatice de raportare si monitorizare;
• Optimizeaza si intretine stucturile de date existente
• Participa proactiv in identificarea ariilor de imbunatatire a performantelor bazelor de date existente si propune masuri corective
• Instruieste utilizatorii in utilizarea noilor functionalitati ale sistemelor si in generarea rapoartelor
• Raspunde de realizarea oricaror altor proiecte, atributii sau solicitari venite din partea superiorilor
• Intocmeste si interpreteaza rapoarte
• Intelege procesele interne

Ce oferim:

Pachet salarial atractiv
Tichete de masa
Acces la servicii medicale private
Dezvoltare profesionala intr-o echipa dinamica, tanara si orientata catre performanta

Descrierea companiei

Cu o istorie de peste 20 ani, Renania este lider in domeniul protectiei muncii si sanatatii. La Renania oferim companiilor partenere si utilizatorilor finali setul complet de solutii, produse si servicii adecvate pentru a proteja viata la lucru, in spitale, in medii cu risc sporit sau in activitatile domestice, de zi cu zi. Rezultatele spun cat esti de bun! Ne plac oamenii motivati, cu focus pe rezultate si initiativa. Apreciem instinctul antreprenorial, gandirea de tip outside the box, abilitatea de a lua decizii inspirate in timp real si si orientarea spre solutie. Pentru cei al caror profil confirma acest gen de vocatie pentru leadership, Renania este mediul potrivit pentru a face performanta.

Pentru detalii despre prelucrarea datelor cu caracter personal in conformitate cu prevederile Regulamentului European privind protectia persoanelor fizice privitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, va rugam sa consultati Nota de Informare a Renania Trade privind prelucrarea datelor cu caracter personal ale candidatilor,respectiv Acordul de prelucrare a datelor cu caracter personal ale candidatilor, care se gasesc pe pagina de Cariere de pe site-ul companiei noastre.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RENANIA TRADE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RENANIA TRADE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RENANIA TRADE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?