Analist Calcul

Pentru clientul nostru, o companie in crestere, care ofera un pachet complet de servicii bazat pe o gama larga de echipamente de masurare de inalta precizie pentru proprietati comerciale, proprietari de case si utilitati energetice, suntem in cautarea unui Analist Calcul - Vorbitor de Limba Franceza.

Produsele si serviciile acopera instalarea, punerea in functiune a contoarelor si facturarea consumului de energie, apa si costuri auxiliare.

Responsabilitati:

  • Crearea bazei de date prin introducerea in programul de calcul specializat a datelor inscrise in fisele de montaj si documentele anexate acestora, conform procedurilor interne;
  • Efectuarea completarilor, a modificarilor în baza de date conform procedurilor interne;
  • Aplicarea metodologiei de calcul si efectuarea calculelor pentru determinarea consumurilor individuale;
  • Arhivarea documentelor necesare calculului;
  • Oferirea de raspunsuri reclamatiilor clientilor privitoare la calculul consumurilor individuale.

Cerinte:

  • Studii medii / superioare;
  • Cunostinte foarte bune de operare calculator (MS Excel, MS Word);
  • Competente de baza in matematica;
  • Cunosterea limbii franceze – nivel mediu.
  • Abilitati de comunicare;
  • Abilitati de organizare;
  • Atentie concentrata și distributiva;
  • Orientare spre client si capacitatea de a lucra in echipa.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru tanar si dinamic;
  • Perspective de dezvoltare profesionala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GABTEO HR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?