Analist calitate

Vino în echipa Kendrion Automotive Sibiu!

Căutăm Analist Calitate

Responsabilități:

Răspunde de (familia) produsul atribuit din punct de vedere al managementului calității, de la demararea proiectului și până la sfârșitul duratei de viață.

1. Dezvoltarea proceselor

  • participă în echipa de dezvoltare proces pentru planificarea calitativă a proceselor;

2. Managementul furnizorilor

  • gestionează reclamațiile calitative;
  • participă la procesul de alegere, calificare și evaluare a furnizorilor (audituri proces);
  • supervizează PPAP furnizor;

3. Faza de serie

  • gestionează problemele specifice managementului calității (analiza cauzei problemei, acțiuni corective, analize specifice, monitorizare);

4. Relația cu clientul

  • gestionează PPAP produs către client;

Cerinţe:

  • studii superioare tehnice;
  • studii de specialitate specifice asigurării calității în automotive;
  • experienţă de minim 3 ani într-o poziție similară;

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Bonus de performanță
  • Prime de sărbători
  • Tichete de masă
  • Decontare transport
  • Asigurare medicală
  • Activitati sportive&divertisment

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Kendrion NV pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Kendrion NV pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Kendrion NV locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?