Analist Chimist Controlul Calitatii (Temporar )

Analist Chimist Controlul Calitatii (Temporar - 1 an)

Sindan Pharma, part of Teva Pharmaceuticals

Descrierea jobului:

- Efectuarea de teste si analize fizico-chimice pentru produsele Sindan Pharma conform metodelor de analiza/monografiilor compendiale

- Analize fizico-chimice HPLC, GC si non-cromatografice ale materiilor prime si roduselor finite (interfazic, finit, stabilitate)

- Validarea metodelor analitice HPLC/GC/AAS/UV de determinare a substantelor active si impuritatilor, pentru controlul de calitate si „cleaning” al produselor Sindan Pharma

- Cunosterea si respectarea Procedurilor de Operare Standard in conformitate cu GMP

- Participarea la elaborarea fiselor de reactivi/ Procedurilor de Operare Standard/diverselor documente

- Semnalarea necesitatii achizitionarii de reactivi, solutii titrate, coloane cromatografice, substante de referinta, accesorii de laborator, sticlarie si alte materiale necesare desfasurarii unei activitati continue in laboratorul de analize fizico-chimice

Cerintele principale ale acestui post sunt:

- Diploma absolvire Facultate de Chimie (Universitate sau Politehnica) sau Farmacie

- Experienta de analist chimist in domeniul Controlul Calitatii/Cercetare-Dezvoltare constituie avantaj

- Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate

- Abilitati de operare calculator

- Bune cunostinte de engleza

In oferta companiei noastre intra:

- salariu motivant

- bonuri de masa

- perioade de pregatire pentru intrarea in activitate si pentru calificari ulterioare

- un mediu de lucru in care seriozitatea si dorinta de munca sunt foarte apreciate

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TEVA PHARMACEUTICALS S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TEVA PHARMACEUTICALS S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TEVA PHARMACEUTICALS S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?