Analist comisionare

Companie: Enel Energie Muntenia

Departament: Managementul contractelor

Responsabilitatile tale vor fi:

  • Intocmirea si transmiterea notelor de informare cu calculul comisioanelor, pe baza informatiilor primite de la partenerii de vanzari si departamentul Suport Vanzari, conform contractelor de colaborare;
  • Realizarea rapoartelor de monitorizare pentru partenerii Vanzari Indirecte, la termene stabilite - săptămânale, lunare, trimestriale, anuale.

Ce cautam?

  • Studii superioare: economice/tehnice (inginerie);
  • Experienta in lucru cu baze de date si CRM: 1-2 ani;
  • Cunoasterea conceptului de comisionare;
  • Buna intelegere a impactulului financiar si a implicatiilor termenilor comerciali;
  • Bune abilitati de analiza si negociere;
    Cunostinte Microsoft Office: excel (pivot, vlookup, think cell); word: mail merge, outlook: arhivare, gestionare mesaje;
  • Limba engleza nivel mediu-avansat;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Capacitate de analiza si orientare catre rezultate;
  • Atentie la detalii;
  • Proactivitate.

Suna ca un job perfect? Avem chiar mai multe de oferit:

  • Contract: perioada nedeterminata
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere in plus (Zi de naștere, Ziua energetică) + Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • Rambursarea unei părți din biletul de vacanta;
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică.

Ce altceva trebuie să știți?
Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?