Analist cumparari/Buyer

Salar net
unspecified

Candidatul ideal

Experienta in achizitii (minim 1 an);
Cunostinte bune de limba engleza (fluenta in conversatie, scriere corecta);
Background tehnic-reprezinta un avantaj;
Abilitati de negociere;
Excelente abilitati de comunicare;
Fire dinamica, energica;Orientare spre realizarea sarcinilor si spre rezultate

Descrierea jobului

Efectueaza cercetari de piata pentru a identifica furnizori noi;
Se ocupa de comenzi si de instructiuni de lucru pentru furnizori;
Este responsabil pentru transmiterea in timp util a comenzilor catre furnizori, conform conditiilor comerciale si informatiilor din sistemul ERP;
Se asigura ca toate materialele, echipamentele si alte accesorii comandate sunt livrate la timp,in asa fel incat sa nu fie afectat procesul de productie;
Se asigura ca materia prima este livrata respectand cantitatea, calitatea, timpul de livrare si conditiile contractuale;
Analizeaza diferentele de preturi intre comenzi si facturi, in cazul in care apar neconcordante informeaza imediat seful direct;
In cazul in care apar probleme de calitate la piesele comandate de la furnizori, urmareste si raspunde pentru rezolvarea situatiei comerciale dupa inchiderea reclamatiei (resturi, inlocuire, nota de credit);
Stabileste conditii de livrare cu furnizorii;
Intocmeste o baza de date a furnizorilor, pe care o actualizeaza in permanenta luand in considerare: pretul, termenii de livrare, calitatea si serviciile;
Se asigura ca stocul nu depaseste limitele bugetului alocat;
Cunoașterea, aplicarea si respectarea cerințelor stabilite prin procedurile și instrucțiunile Sistemului de Management Integrat Calitate - Mediu;
Ghideaza furnizorii si se asigura ca acestia lucreaza in concordanta cu standardele de calitate nVent.

A dynamic global reach with diverse operations around the world that will stretch your abilities, provide plentiful career opportunities, and allow you to make an impact every day

We are a $2.1 billion, high-performance electrical company with a dedicated team of 9,000 people, across more than 80 global locations We have a robust portfolio of product brands dating back more than 100 years and including: nVent CADDY, ERICO, HOFFMAN, RAYCHEM, SCHROFF and TRACER

Commitment to strengthen communities where our employees live and work

We encourage and support the philanthropic activities of our employees worldwide Through our nVent in Action matching program, we provide funds to nonprofit and educational organizations where our employees volunteer or donate money

Core values that shape our culture and drive us to deliver the best for our employees and our customers. We’re known for being:

Innovative & adaptable Dedicated to absolute integrity Focused on the customer first Respectful and team oriented Optimistic and energizing Accountable for performance

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la nVent HOFFMAN pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la nVent HOFFMAN pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are nVent HOFFMAN locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă nVent HOFFMAN la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?