Analist cumparari/consultant furnizori

Employment type: Temporary

Experience level: 6 months - 1 year

Description

Căutăm un Analist cumparari/consultant furnizori care să se alăture departamentului de Logistică.

         Responsabilități:

  • Întocmește și comanda materiile prime conform necesarul saptamanal;
  • Urmărește comenzile întocmite și livrarea acestora conform termenelor de livrare;
  • Verifică permanent stocurile, le optimizează conform țelurilor și supraveghează constant consumul de materiale;
  • Întocmește analize primare referitoare la stocurile de materiale aflate în gestiune;
  • Administrează și actualizează date ce țin de achiziții.

    Cerințe:

  • Studii superioare tehnice sau economice;
  • Cunoștințe tehnice și comerciale;
  • Cunoștințe bune operare calculator: Word, Excel
  • Cunoștințe  limba engleză nivel avansat;
  • Cunoștințe  limba germană nivel mediu;
  • Capacitate de a lucra în echipă, bune abilități de comunicare, negociere, gândire analitică, flexibilitate;

         Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Analist cumparari/consultant furnizori.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?