Analist discounturi

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate (domeniul Financiar/ Contabilitate);
  • Experiență de mimimum 3 ani în domeniul financiar;
  • Cunostințe avansate dе utilizare a pachetului Microsoft Office și Charisma ERP;
  • Bune abilități de comunicare, relaționare și organizare;
  • Persoană dinamică, eficientă și cu spirit dе observație;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Verifica si analizeaza conditiile comerciale de achizitii marfa setate in sistem cu contractele semnate cu partenerii; Analizeaza praguri, evolutii, pe parteneri/ categorii de produse;
  • Verifica trasabilitatea preturilor si a discounturilor din momentul achizitiei pana la momentul vanzarii; Realizeaza analize de profitabilitate pe categorii de produse/ parteneri etc.;
  • Realizeaza rapoarte de profitabilitate pe clienti/ agenti de vanzare/ categorii de produse/ producatori etc.;
  • Contribuie la dezvoltarea continua a solutiilor software de automatizare a calculelor, optimizare de rapoarte etc.;
  • Realizează periodic punctaje sau confirmari de sold si de discounturi cu furnizorii ;
  • Acordă suport departamentelor de Vânzari si Achizitii pentru diverse situații/rapoarte specifice;
  • Alte analize si rapoarte ad-hoc la solicitarea conducerii companiei.

Iti oferim:
- Pachet salarial atractiv corelat cu experienta si performanta;
- Asigurare de sanatate privata;
-Tichete de masa;
- Card discount in Farmaciile DONA;
- Acces gratuit la biblioteca digitala Bookster, 7Card;
- Echipă dornica sa iti ofere suport pentru atingerea obectivelor profesionale;
- Acces la traininguri de specialitate si de interes profesional.

Descrierea companiei

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o experienta de succes dovedita de peste 26 de ani in piata farma din Romania.

Dona. Logistica SA, parte a grupului DONA, asigură distribuția farmaceutică echilibrată la nivel național catre farmacii independente, spitale si farmacii Dona. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, cu o cifra de afaceri anuala de peste 200 milioane de Euro.

Alătură-te și tu echipei DONA!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. Dona. Logistica S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. Dona. Logistica S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. Dona. Logistica S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?