Descrierea companiei

Institutie financiara nebancara cu acoperire la nivel national, avand ca obiect de activitate acordarea de credite de consum.

Cerinte candidat:

- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta profesionala de minim 3 ani;
- Experienta in domeniul serviciilor financiare/bancare constituie avantaj;
- Cunostinte avansate de Microsoft Office - in special Excel;
- Abilitati relevante de comunicare, coordonare, orientare catre clienti si catre atingerea obiectivelor impuse;
- Abilitati foarte bune de negociere, vanzare si recuperare creante;
- Grad inalt de profesionalism;
- Persoana activa, pozitiva, orientata spre rezultate, sociabila, dinamica, responsabila, punctuala;
- Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, cu capacitatea de rezolvare prompta a problemelor si de prioritizare a obiectivelor tinta planificate.

Principalele activităţi şi responsabilităţi:

- Promoveaza imaginea si produsele oferite de Easy Credit, informeaza si consiliaza clientii;

- Preia apelurile telefonice, discuta cu clientii la sediu si recontacteaza clientii din baza de date;

- Intocmeste dosarul de credit, in baza solicitarilor primite;
- Inainteaza propunerile legale de aprobarea/refuzul produsului de creditare in vederea analizei si aprobarii;
- Gestioneaza contractele in aplicatiile interne;

- Monitorizeaza derularea contractelor, incasarea ratelor si a dobanzilor la scadentele stabilite;

- Contacteaza clientii pentru anuntarea urmatoarelor scadente; contacteaza clientii restantieri in vederea recuperarii creantelor societatii;
- Duce la indeplinire targetele lunare stabilite de catre conducere si se ocupa activ de cresterea portofoliului de clienti;
- Intocmeste diverse rapoarte cu privire la activitate (situatii privind clienti interesati de creditare si situatii privind incasarile de la clienti cu contracte de credit in derulare).

Oferta:

- Pachet salarial motivant;
- Echipa tanara si mediu de lucru placut.

Prin transmiterea CV-ului va exprimati acordul privind prelucrarea datelor dumneavoastra personale in procesul de recrutare/ selectie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?