Analist financiar

Salar brut
1000 - 1200 €

Descrierea companiei

Clientul nostru este o companie belgiana cu obiectul principal de activitate dezvoltarea, productia si testarea de structuri si siteme destinate industriei aerospatiale, destinate uzului cvil si/sau militar, iar printre acestea se numara componente ale aripilor aeronavelor sau fuselaje complexe

Candidatul ideal:

  •  Studii superioare de profil economic ;
  •  Experienta in raportari, analiza financiara, contabilitate ;
  •  Experienta in audit financiar 1-2 ani reprezinta un avantaj ;
  •  Cunostinte program SAP reprezinta un avantaj ;
  •  Limba engleza – nivel avansat ;

Abilitati/competente:

  • Pachet Microsoft Office (in special Excel) – nivel avansat ;
  • Persoana cu foarte bune abilitati de comunicare, pozitiva si proactiva, capabila sa lucreze independent.

Responsabilitati principale:

  •  Activitati de inchidere de luna (inregistrari contabile si revizuiri) ;
  •  Activitati de controlling/analiza si raportare lunara ;
  •  Implicare in imbunatatirea si standardizarea activitatilor departamentului financiar ;
  •  Creare de proceduri si instructiuni de lucru pentru activitatile proprii si ale departamentului financiar ;
  •  Back-up pentru alte activitati financiar-contabile ;
  •  Suport in cadrul auditului financiar ;
  •  Alte activitati la cerere.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Core Recruit pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Core Recruit pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Core Recruit locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?