Analist laborator chimic

Îți dorești un loc de muncă stabil într-o companie cu standarde înalte de curățenie și calitate?

Vrei să contribui prin expertiza ta la unul dintre cele mai importante proiecte de investiții ale Grupului B. Braun?

Pentru B. Braun Pharmaceuticals Timișoara (zona Lipovei - str. Louis Pasteur, nr. 2), căutăm un coleg/ o colegă care se regăsește în cele menționate mai jos.

Atribuții principale:

  • Prelevează probe medii purificate, probe pentru controlul în timpul procesului de fabricaţie, produs finit şi contraprobe/probe de referinţă şi consemnează efectuarea operaţiei;
  • Efectuează analiza chimică de materii prime, materiale de ambalare primară, medii purificate înregistrează si evaluează rezultatele conform cerintelor interne si GMP;
  • Efectuează controlul chimic al produsului în timpul procesului de fabricaţie şi emite certificatele de analiză aferente la timp;
  • Efectuează controlul fizico-chimic al produsului finit, înregistrează si evalueaza rezultatele conform cerintelor interne si GMP;
  • Consemnează utilizarea zilnică a aparaturii de laborator;
  • Calibrează aparatura de laborator cu păstrarea unei evidenţe scrise;
  • Prepară reactivi de laborator şi urmăreşte valabilitatea acestora;
  • Efectuează analiza chimică de ape tehnice şi înregistrează rezultatele;
  • Efectuează toate activităţile de control  conform documentaţiei de control aprobată;
  • Raportează toate evenimentele de laborator, rezultatele in afara specificatiilor  si ia masurile imediate care se impun.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare absolvite: Facultatea Medicina si Farmacie - Farmacie, Universitatea de Vest –Chimie/Biochimie, Politehnica - Inginerie Chimica;
  • Analiza intrumentala si non-instrumentala;
  • Standarde calitate Pharma (GMP, Pharmacopeea, ISO);
  • Corectitudine si trasabilitate in documentare;
  • Atentie concentrata si distributiva;
  • Operare Microsoft Word, Excel – nivel mediu;
  • Comunică clar și responsabil;
  • Demonstrează o atitudine pozitivă și gândește în termeni de soluții;
  • Adaptabilitate la cerinte noi si imbunatatire continua;
  • Interacționează constructiv;
  • Se adaptează proactiv la schimbare;
  • Organizare eficienta;
  • Experienta anterioara in domeniu (constituie avantaj);
  • Limba engleza - nivel intermediar (constituie avantaj).

Oferim:

  • Contract pe perioadă nedeterminată;
  • Al 13-lea salariu;
  • Tichete de masă;
  • Plata orelor suplimentare cu spor 100%, a orelor lucrate in sarbatorile legale cu spor 100%, a orelor de noapte cu spor 50%, a orelor lucrate in weekend cu 50%;
  • Primă de fidelitate oferită pentru vechimea în companie;
  • Primă pentru evenimente în familie, conform Contractului Colectiv de Muncă;
  • Abonament de sănătate (servicii medicale gratuite sau cu reducere);
  • Abonament 7 Card (activități sportive și de agrement gratuite sau cu reducere);
  • Cursuri de limba engleză;
  • Decontare costuri achiziție ochelari de vedere.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la B. Braun Pharmaceuticals SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la B. Braun Pharmaceuticals SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are B. Braun Pharmaceuticals SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?