Analist masuratori metrologice CMM

Cerinte:
- Studii superioare tehnice
- Notiuni de desen tehnic; interpretarea unui desen tehnic
- Notiuni de operare cu ajutorul Masini de masurat in coordonate constituie un avantaj

Responsabilitati:
-programarea, calibrarea si utilizarea echipamentelor de masurare din laboratorul de masuratori (zeiss,rugozimetru,conturograf);
-masurarea pieselor conform documentatiei interne aplicand programele existente;
-completarea protocoalelor de aprobare cu parametri masurati la CMM;
-arhivarea electronica a comenzilor de control inregistrate;
-controlul dimensional la posturile de lucru din sectie;
-validarea conformitatii sau neconformitatii,pieselor masurate, in rapoartele de prelucrare;
-pregatirea si reglarea echipamentelor de control atunci cand urmeaza a se prelucra un reper(sublere micrometre,mese de control,jocuri de cale) .

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv, în funcție de performanțe

- Transport asigurat

- Posibilitatea de activa într-un mediu de lucru profesionist și dinamic

- Posibilitatea de dezvoltare a carierei într-o companie solidă

- Posibilități de promovare în cadrul companiei

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HARSHA ENGINEERS EUROPE pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HARSHA ENGINEERS EUROPE pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HARSHA ENGINEERS EUROPE locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?