Analist Operational Mentenanta (Distrigaz)

Distrigaz Sud Retele, companie din grupul ENGIE Romania, operator de distributie a gazelor naturale in sud-estul tarii - cauta sa angajeze Analist Operational Mentenanta Specializata - locatia Bucuresti

Candidatul ideal:

  • Studii superioare, finalizate cu diploma de licenta (domeniul tehnic - constituie avantaj);
  • Experienta de munca intr-o activitate asemanatoare - minim 2 ani;
  • Cunostinte in domeniul gazelor naturale si in domeniul gestionarii materialelor - constituie avantaj;
  • Cunostinte operare MS Office: Outlook, Word, Excel – nivel avansat;
  • Capacitate de organizare, planificarea si prioritizare a activitatilor;
  • Atitudine proactiva in rezolvarea problemelor;
  • Exigenta si rigoare profesionala;
  • Capacitatea de lucru sub presiunea timpului;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Meticulozitate si spirit de observatie.

Responsabilitati:

  • Analizeaza si monitorizeaza realizarea planurilor de mentenanta preventiva a Distrigaz Sud Retele;
  • Analizeaza si face propuneri de planificare si replanificare a actiunilor de detectare pierderi gaze;
  • Intocmeste raportari in Excel referitoare la activitatea departamentului Pierderi Gaze;
  • Urmareste si emite alerte referitoare la tratarea pierderilor de gaze, pana la finalizarea lor in teren si inchiderea in sistemele informatice;
  • Monitorizeaza si analizeaza activitatile de planificare si gestionare a stocurilor de materiale/contoare ale Distrigaz Sud Retele SRL si ENGIE Servicii SRL, propune masuri de optimizare flux;
  • Monitorizeaza permanent indicatorii SAP privind valoarea stocurilor curente, strategice, cu miscare lenta si fara miscare, emitand alerte catre Birou Gestiune Materiale;
  • Asigura suport in fluxul de aprovizionare/reaprovizionare realizat prin prestatorul extern, identifica si  propune solutii de optimizare costuri;
  • Planifica efectuarea interventiilor cu dispozitive speciale, conform termenelor stabilite si solicitarilor clientilor interni, testeaza gradul de satisfactie al acestora;
  • Monitorizeaza emiterea avizelor si a gradului de satisfactie a clientilor interni, prin realizarea de sondaje interne;
  • Monitorizeaza costurile operationale la nivelul departmentului si face propuneri de imbunatatire.

Descrierea companiei

ENGIE Romania este unul dintre cei mai importanti actori energetici din Romania, activand in domeniul gazelor naturale si al electricitatii sub numele de marca ENGIE.

Grupul de companii ENGIE Romania este format din:

  • ENGIE Romania SA - furnizor de gaze naturale, electricitate si servicii si producator de electricitate;
  • Distrigaz Sud Retele SRL - operator de distributie a gazelor naturale in sud-estul tarii; societate infiintata in martie 2008 ca urmare a separarii activitatii de comercializare de cea de distributie;
  • ENGIE Servicii SRL - prestator de servicii pentru utilizarea in siguranta a instalatiei de gaze naturale (revizii, verificari, lucrari de intretinere) creata in octombrie 2009 ;
  • ENGIE Building Solutions - servicii de inspectii, intretinere si reparatii pentru cladiri si spatii industriale;
  • Braila Winds SA - producator de energie eoliana;
  • Alizeu Eolian SRL - producator de energie eoliana;
  • Depomures SA - primul operator privat al pietei de inmagazinare din Romania.

Ne mandrim cu un portofoliu de 1, 9 milioane de clienti, gestionam o retea de distributie de circa 21.  000 km, in 20 judete din sudul Romaniei si Bucuresti si avem aproximativ 4. 000 de angajati. La nivel mondial, Grupul ENGIE este unul dintre liderii mondiali din domeniul energetic, avand activitati in peste 70 de tari si aproximativ  153.  000 angajati la nivel mondial.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENGIE Romania SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENGIE Romania SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENGIE Romania SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?