Analist preturi

Companie: Enel Energie Muntenia

Departament: Preturi
Responsabilitati:

  • Business case pentru preturi /produse, energie electrica si gaze naturale;Optimizare proces stabilire pret energie electrica si gaze naturale;
  • Monitorizare produse / preturi in piata de energie electrica si gaze naturale;
  • Analiza portofoliul actual de produse energie electrica si gaze naturale;
  • Participa si coordoneaza proiecte de dezvoltare in cadrul directiei si companiei;
  • Reprezinta compania in relatia cu alte departamente: Vanzari, Energy Managemnet, Marketing, Performance Management, Facturare, ICT.

Cine esti?

  • Esti absolvent studii superioare;
  • Ai minim 2 ani experienta generala;
  • Ai un avantaj daca ai experienta de 1 - 2 ani in pozitii similare;
  • Ai un avantaj daca ai experienta in domeniu energetic;
  • Ai cunostinte de limba engleza - scris, citit, vorbit (nivel Mediu);
  • Ai cunostinte avansate de operare PC (Word, Power Point, Excel) si aplicatii (SalesForce, CRM, SAP);

Ce cautam la tine?

  • Flexibilitate si adaptare la cerinte diverse;
  • Atentie la detalii;
  • Proactivitate;
  • Orientare spre rezultat;
  • Abilitati de comunicare, prezentare si relationare;
  • Abilitate de a lucra intr-un mediu dinamic, intr-o continua schimbare;

  • Suna ca un job perfect? Avem chiar mai multe de oferit:
  • Contract: perioada nedeterminata
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere in plus (Zi de naștere, Ziua energetică) + Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • Rambursarea unei părți din biletul de vacanta;
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică.

    Ce altceva trebuie să știți?
    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?