Compania Nordic Import Export cauta candidati in vederea ocuparii pozitiei de Analist preturi.

Responsabilitati:

Pregateste calculatiile de preturi pentru produsele din portofoliul companiei;

Comunica preturile catre responsabilii canalelor de vanzare si departamentul de marketing si asigura suportul informational necesar luarii deciziilor de stabilire a preturilor;

Gestioneaza preturile si discounturile in sistemul informatic;

Valideaza promotiile transmise de catre departamentele de marketing si vanzari;

Pregateste rapoarte de analiza a preturilor, discounturilor acordate si a profitabilitatii la nivel de produss/client/brand;

Colaboreaza cu departamentele de marketing si vanzari pentru imbunatatirea profitabilitatii;

Se asigura ca este respectata politica comerciala la nivel de canal/brand;

Cerinte:

Studii superioare in domeniul economic;

Experienta intr-o functie similara de cel putin 3 ani;

Capacitate de analiza, sinteza, planificare si organizare;

Cunostine avansate de Excel, PowerPoint, experienta in utilizarea SAP constituie un avantaj;

Flexibilitate și capacitate de adaptare în relaționare;

Capacitatea de a respecta termenele limita;

Orientarea catre rezolvarea problemelor;

Capacitatea de a lucra in echipa.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Nordic Import-Export CO SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Nordic Import-Export CO SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Nordic Import-Export CO SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?