Responsabilitati:

  • Efectueaza analize periodice si ad-hoc de risc pe portofoliul de credite si monitorizeaza indicatorii de risc pentru productia noua.
  • Contribuie la intocmirea rapoartelor legate de riscul de credit pentru conducerea executiva si alte departamente colaboratoare.
  • Realizeaza analize si propune solutii in vederea imbunatatirii fluxurilor de lucru si managementului eficient al riscului.
  • Monitorizeaza si raporteaza impactul ulterior oricaror schimbari introduse in procesele si politicile de creditare.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate (Cibernetica, Statistica, Matematica, Marketing)
  • Experienta de minim 1 an in activitatea de analiza a datelor (SAS/SPSS/SQL).
  • Experienta in domeniul financiar-bancar reprezinta un avantaj.
  • Cunostinte avansate de utilizare a instrumentelor MSOffice.
  • Gandire analitica, capacitate de sinteza, lucru in echipa, adaptabilitate, abilitati de comunicare, atentie la detalii
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu

Printre beneficiile oferite, iti amintim:

  • tichete de masa: Pentru că te ȋncurajăm să-ţi iei masa de prânz alături de colegii tăi!
  • oportunităţi de dezvoltare şi avansare în cadrul grupului Societe Generale, în concordanţa cu performanţele profesionale: Nu-ţi oferim doar un loc de muncă, ci şi un parcurs profesional atractiv.
  • transport asigurat de la Metrou Aurel Vlaicu până la sediul BRD Finance: Încurajăm mersul pe jos, dar îţi oferim alternative.
  • asigurare medicală la o clinică privată: Ne interesează sănătatea ta!
  • asigurare de viata: Ne interesează protejarea şi siguranta ta financiară în cazul unor evenimente neprevăzute!
  • reduceri la achizitionarea de produse si servicii prin legitimatia de angajat al BRD Finance
  • participarea la evenimente interne organizate de companie
  • prime de Paste si Craciun si prime acordate cu ocazia evenimentelor importante din viata ta
  • zero comisioane la tranzactiile derulate pe cont
  • conditii preferentiale la credite
  • reduceri la sali de sport: pentru ca incurajam o viata sanatoasa!
  • echipa tanara, mediu de lucru plăcut: Te aşteaptă nişte colegi minunaţi!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BRD FINANCE IFN SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BRD FINANCE IFN SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BRD FINANCE IFN SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?