Analog Layout Engineer

Descriere

Qualitest caută un Analog Layout Engineer pentru un client la nivel mondial, o companie americană, cea mai mare companie de semiconductori din lume, și cea care a inventat seria de procesoare x86, procesoare întâlnite în multe computere personale PC.

Responsabilitati

Construiește blocuri analogice de la zero folosind instrumentele Cadence-virtuos, push polygon

Ajutor la curățarea LV (verificări de aspect) a blocurilor IP și câteva remedieri simple ECO.

Cerințe

Cel puțin 6 ani experiență practică

Experiență cu design VLSI de sus în jos de jos în sus, nivel de celule și bloc analogice, aspect personalizat, planificare de etaj și verificare la diferite niveluri - DR, RV, RC și alte fluxuri de verificare a aspectului legate de proces, experiență pe Virtuoso Cadence.

Familiarizat cu instrumentele standard de editare și verificare a aspectului și dornic să învețe setul de instrumente de aspect intern.

Revizuirea aspectului, participarea la ședințe de layout și proiectare, formarea de noi membri ai echipei, monitorizarea și gestionarea muncii în echipă.

Beneficii

  • Abonament sanitar privat + pachet spitalizare
  • Abonament stomatologic privat
  • Abonament la sala de sport
  • Vouchere/bonusuri pentru evenimente speciale (ziua de naștere, Crăciun, Paște etc.)
  • Tichete de masa de 30 lei/zi lucratoare (valoare legala)
  • Abilitatea de a lucra cu o companie globală și de a se scufunda într-o varietate de proiecte internaționale cu culturi diferite în industria IT
  • Acces la tehnologii de ultimă oră și de ultimă oră, actuale cu evoluția cotidiană a tehnologiilor
  • Oportunități de dezvoltare cu acces gratuit la peste 3000 de cursuri de formare și sprijin de mentorat de la egal la egal

Aplica pentru acest job

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Qualitest pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Qualitest pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Qualitest locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?